Fenerbahçe Udinese’nin İnadını Kırdı

Transferde hareketli günler yaşayan Fenerbahçe’de gündem bir hayli yoğun! Sarı lacivertliler, son olarak Arda Güler’i 20 milyon Euro karşılığında Real Madrid’e gönderdi. 2005 doğumlu oyuncunun sözleşmesinde maksimum 10 milyon Euro bonus ve sonraki satıştan yüzde 20 pay gibi maddeler de bulunuyor.

Fenerbahçe’den ayrılan tek futbolcu Arda Güler olmayabilir. Macar stoper Attila Szalai’ye de teklifler geliyor. 1998 doğumlu oyuncu için konuşulan rakam 11 milyon Euro! Buna ek olarak, geçtiğimiz sezon sakatlığından dolayı pek verimli olamayan Michy Batshuayi’ye de Suudi Arabistan kulüplerinin ilgi gösterdiği ve oyuncu için Fenerbahçe’ye 7.5 milyon Euro önermeye hazırlandıkları dile getiriliyor. Sonuç olarak, Fenerbahçe’nin oyuncu satışlarından çok ciddi bir gelir elde edeceğini söyleyebiliriz. Önemli olan bu paranın nasıl kullanılacağı!

İsmail Kartal Stoper İstediğini Yönetime İletti

Önümüzdeki sezon Fenerbahçe’deki üçüncü dönemini geçirecek olan İsmail Kartal, bu defa takımını şampiyon yapmayı hedefliyor. Deneyimli teknik adam, geçtiğimiz günlerde başkan Ali Koç ile bir araya geldi. Ona takımın eksiklerinden bahsetti. Bilhassa sağ stopere ihtiyacı olduğunu söyledi. Fenerbahçe’nin kadrosunda güncel tarih itibariyle çok sayıda stoper bulunuyor.

Gustavo Henrique’nin bonservisi 1.4 milyon Euro karşılığında alındı. Serdar Aziz ve Samet Akaydın da sağ stoper olarak görev yapabilecek isimler! Buna ek olarak, Attila Szalai, Luan Peres ve Emir Ortakaya da sol stoper olarak kadroda bulunuyorlar. Fakat, İsmail Kartal, ısrarlı bir şekilde ilk 11’de forma giyebilecek kaliteli bir sağ stopere ihtiyacı olduğunu söylüyor.

Rodrigo Becao Transferinde Sona Gelindi

Fenerbahçe’nin kadroda görmek istediği stoper Rodrigo Becao idi. Sarı lacivertli kulüp, çok uzun süreden bu yana Brezilyalı stoper ile ilgileniyordu. Oyuncu, hali hazırda Serie A ekiplerinden Udinese’de forma giyiyor. Oyuncunun kulübü ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2024 tarihinde sona erecek.

Fenerbahçe, geçtiğimiz haftalarda oyuncu için ilk teklifini yaptı. İtalyanlara 6 milyon Euro teklif edildi. Udinese, bu parayı çok az buldu. Fenerbahçe, en çok 8 milyon Euro verebileceğini dile getirdi. Udinese, Fenerbahçe’den 10 milyon Euro net ücretin yanı sıra 2 milyon Euro da bonus istedi. Fakat, Fenerbahçe, söz konusu isteği kabul edilemez buldu. Bu durum, Rodrigo Becao transferinin askıya alınmasına neden oldu.

Aradan günler geçti. Oyuncu ile başka kulüpler de ilgileniyordu. Bilhassa Serie A ekiplerinin oyuncuyu istediğine dair iddialar vardı. Fakat, hiçbir kulüp, Udinese’nin oyuncu için istediği bonservisi vermeye yanaşmadı. Bu durum, ibreyi yeniden Fenerbahçe’ye çevirdi. Udinese, Fenerbahçe ile yeniden görüşmek istedi. İtalyanlar, Fenerbahçe’nin oyuncu için önermiş oldukları 8 milyon Euro’yu kabul etmeye yakınlar! Rodrigo Becao, herhangi bir sürpriz olmadığı takdirde önümüzdeki sezon Fenerbahçe’de forma giyecek. Bu transferin en geç birkaç hafta içerisinde resmiyete dökülmesi bekleniyor.