GALATASARAY’DA RASHİCA KRİZİ ÇÖZÜLMEDİ

Süper Lig’de 2022 – 23 sezonunu şampiyonlukla tamamlayan ve Şampiyonlar Ligi için iddialı bir kadro kurmak isteyen sarı kırmızılı takım Galatasaray’da transfer çalışmaları tüm hızı ile sürüyor.

Yaz transfer sezonunu oldukça hareketli geçiren sarı kırmızılı takım Galatasaray Icardi, Halil Dervişoğlu, Angelino, Bacambu ve Zaha, Kerem Demirbay transferleri sonrasında Tete’ yi de kadrosuna katarak güçlü bir hücum hattı oluşturdular.

Sarı kırmızılı takım da yeni sezon öncesinde hazırlık süreci iyi giderken bir yandan da yönetim takımı güçlendirmek için transfer çalışmalarına son sürat devam ederken bir yandan da ayrılacak isimler üzerine çalışıyor. Kadrosun da ki yabancı oyuncuların sayısını bir yer de azaltmak isteyen sarı kırmızılı takım bir yandan da kadrosuna istediği bölgelere oyuncu transferi için de gelir elde etmesi gerekiyor.

Kadrosunda zaten birçok oyuncusunu tutan sarı kırmızılı takım süper lig için yeterli olan takımını devler ligi için daha çok güçlendirmek için transfer çalışmalarına devam ediyorlar. Galatasaray geçen sezon yaşadığı şampiyonlukta büyük payı olan Kosovalı yıldız Milot Rashica için transfer planı devam ediyor.

Milot Rashica için tekrar devrede olan sarı kırmızılı takım Galatasaray’ın transferde sona geldiği öne sürülse de Milot Rashica’nın adı son günlerde Fenerbahçe’yle de anılıyordu.

Yeni sezonun Transfer çalışmalarını sürdüren ve kanada Wilfried Zaha transferini gerçekleştiren Galatasaray, Tete için de Fenerbahçe’ ye büyük bir çalım atarak transferi bitirmişlerdi. Sarı kırmızılıların sıradaki hedefi ise Kosovalı oyuncusu Milot Rashica.

MILOT RASHICA TRANSFERİNDE SONA DOĞRU

Geride bıraktığımız sezonda sarı kırmızılı takım Galatasaray’da kiralık forma giyen Kosovalı kanat oyuncusu Milot Rashica sergilediği performansla büyük beğeni kazanmıştı. Oyuncuyu bu kez bonservisiyle kadrosuna katmak isteyen Galatasaray’ın transferi gerçekleştirmek üzere olduğu söylense de henüz somut bir adım yok.

Sağ çizgide Nicolo Zaniolo, Tete, Barış Alper Yılmaz ve Yunus Akgün gibi bir çok isim varken üzerine Milot Rashica’ yı getirmek için o bölgeden iki isim ile en az yollar ayrılmalı.

Nicolo Zaniolo’ nun ayrılması ile o bölge de Tete ve Barış Alper Yılmaz ikili olsa da yeni hücum hattı ile Milot Rashica’ ya bu kadro da ki ihtiyaçta artmış durumda ancak yapılan Tete transferi sonrasında bu iş artık biraz zor gibi.

Milot Rashica nın kulübünün bonservis bedelinde diretmesi nedeni ile Galatasaray transfer de ağır kalırken Kosovalı oyuncunun adı Fenerbahçe ile de anılmaya başladı.

TRANSFER’ DE FENERBAHÇE’YE DE YAZILIYORDU

27 yaşındaki Kosovalı kanat oyuncusunun adı son dönemde Fenerbahçe‘yle de anılıyordu. Sağ çizgi de önemli bir hamle olacak olan Kosovalı oyuncu iki yönlü ve dengeli oyunu ile hem hücum da hem de savunmada iyi işler çıkara bilir.

Fenerbahçe ve Galatasaray kime giderse de büyük oranda takımın hücum oyunun da en büyük önemli isimlerinden olur.