Beşiktaş’ta Takımdan Ayrılacak İsimler Yavaş Yavaş Belli Olmaya Başladı

Beşiktaş 2022 – 2023 sezonuna istediği gibi başlayamadı. Takımı Valerien Ismael’in çalıştırdığı dönemde çok fazla puan kaybedildi. Yönetim teknik direktör değişikliğini uygun gördü. Başkan Ahmet Nur Çebi takımın başına taraftarların gönlündeki isim olan Şenol Güneş’i getirdi.

Beşiktaş Şenol Güneş’in gelişiyle birlikte çıkışa geçti. Her ne kadar zaman zaman istikrarsız sonuçlar alsa da oynadığı futbolla taraftarlarını memnun etmeyi başardı. Şenol Güneş daha şimdiden önümüzdeki sezonun planlarını yapmaya başladı. Deneyimli teknik adam iki ismin biletini kesti.

Şenol Güneş N’Koudou’ya Sitem Etti

Beşiktaş Süper Lig’in 29. haftasında deplasmanda Trabzonspor ile karşılaştı. Herkes, bu maçı Beşiktaş’ın rahat bir şekilde kazanacağını düşünüyordu. Ancak, siyah beyazlı takım bu maçta varlık gösteremedi. Şenol Güneş ikinci yarıda oyuna N’Koudou’yu soktu. Kamerunlu oyuncunun maçı hareketlendirmesi bekleniyordu. Fakat, 28 yaşındaki isim varlık gösteremedi. Bazı pozisyonları harcaması ile tepki topladı. Şenol Güneş maçın ardından N’Koudou’ya sitem etti. Kamerunlu oyuncunun takımdaki dördüncü senesini yaşadığından bahsetti. Onu maça hareket kazandırması adına oyuna soktuğunu ancak beklediği verimi alamadığını söyledi.

Kevin N’Koudou ilk günden bu yana Şenol Güneş’in gözüne giremedi. Deneyimli teknik adam Fransız oyuncuyu kadroya almayı dahi düşünmüyordu. Ancak, Cenk Tosun’un Trabzonspor maçında forma giyemeyecek olmasından dolayı biraz da mecburiyetten dolayı Kamerunlu oyuncuyu maç kadrosuna aldı.

Kevin N’Koudou Takımdan Ayrılmaya Hazırlanıyor

Beşiktaş 2019 yılının Ağustos ayında İngiltere’nin Tottenham kulübüne 4 milyon 500 bin Euro ödeyerek oyuncuyu kadrosuna kattı. 1995 doğumlu oyuncunun Beşiktaş’a katkısının fazla olacağına dair görüşler mevcuttu. N’Koudou ile dört yıllık sözleşme imzalandı. Kamerunlu oyuncu ilk sezonunda 32 maça çıktı. Bu maçlarda dört gol atıp üç asist yaptı.

Beşiktaş 2020 – 2021 sezonunu şampiyonluk ile tamamladı. N’Koudou 32 Süper Lig maçında sekiz gol atıp dört asist yaparak dikkatleri üzerine çekti. Geçtiğimiz sezon N’Koudou için iyi geçmedi. Kamerunlu oyuncu sadece 16 Süper Lig maçına çıkabildi. Bu maçlarda da sahada 549 dakika kaldı. Dört gol atabildi. Bu sezon ise şu ana kadar 22 maçta görev aldı. Bu maçlarda sahada bin 176 dakika kaldı. Beş gol atıp bir asist yapabildi. Oyuncunun sözleşmesi 30 Haziran 2023 günü sona eriyor. Şenol Güneş oyuncuyu önümüzdeki sezon kadroda görmek istemiyor.

Jackson Muleka Şenol Güneş’in Gözüne Giremedi

Beşiktaş 2022 – 2023 sezonunun başında Belçika’nın Standard Liege kulübüne 3 milyon 350 bin Euro ödeyerek Jackson Muleka’yı kadrosuna kattı. 1999 doğumlu oyuncu bu sezon Süper Lig’de şu ana kadar 24 maça çıktı. Bu maçlarda sahada bin 29 dakika kaldı. Dört gol atıp bir asist yapabildi. Şenol Güneş genç oyuncunun satılmasını ya da bir yıllığına kiralanmasını talep ediyor.