Beşiktaş’tan Beklenmeyen Transfer

Gaziantep FK’da orta saha oyuncusu olan Alexandru Maxim’i sezonluk kiralayarak kadrosuna katmayı düşünen siyah beyazlılar böylelikle hem Süper Lig’den çekilen Gaziantep FK takımından kiralayacağı için maddi olarak depremzede takımına destek olmuş olacak hem de oyuncusunu aktif bir şekilde kadrosunda oynatarak Alexandru Maxim’in formdan düşmemesini sağlayacak.

Beşiktaş’ın, Alexandru Maxim transferi kulislerde konuşulurken futbolcunun hem kiralama bedelini hem de maaşını ödeyeceği de ayrıca konuşulmakta.

Alexandru Maxim

Alexandru Maxim, futbol kariyerine 1997 yılında başlamış olup 2009- 2011 yılları arasında Espanyol B takımında profesyonel kariyerine geçiş yapmıştır. Espanyol B takımında 26 maça çıkmış fakat çıktığı maçlarda hiçbir gole adını yazdıramamıştı. 2010- 2011 sezonunda Badalona’ya kiralanarak 5 maça çıkmıştır. 2011- 2013 yıllarında Pandurii Targu Jiu takımına transfer olmuş ve 44 maça çıkmıştı, 9 gole de imza atmıştı. Profesyonel futbol kariyerine başladığında ilk golünü atmaya başladığı takım Pandurii Targu Jiu takımı olmuştu. 2013- 2017 yılları arasında VfB Stuttgart’a transfer olan Alexandru Maxim toplamda 116 maça çıkarak 16 golü ağlarla buluşturdu.

Futbol kariyeri boyunca en fazla maça çıktığı takım VfB Stuttgart olmuştur. 2017- 2020 yılları arasında ise Mainz 05 takımına giden Alexandru Maxim, 49 maçta 3 gole adını yazdırmıştı. 2020 yılında Gaziantep FK’ye kiralanan oyuncu kiralık oyuncu olarak 15 maça çıkmış ve 7 gol atarak Gaziantep FK yönetimine başarısını göstermişti. Başarısını gören Gaziantep FK yönetimi ve teknik heyeti, Alexandru Maxim ile 2020 yılında kiralama sürecinden sonra sözleşme yaptı ve halen Gaziantep FK kadrosunda bulunuyor. Sözleşme yaptıktan sonra ise Gaziantep FK forması ile 63 maça çıkmış ve 26 gole imza atmıştır. En çok gole adını yazdırdığı takım ise Gaziantep FK olmuştur.

Alexandru Maxim konusunda şöyle bir durum var ki bu orta saha oyuncusu aynı zamanda Fenerbahçe’nin transfer masasında da durmakta. Dört büyüklerden olan Fenerbahçe ve Beşiktaş, Alexandru Maxim konusunda ne yapacakları da ayrı bir merak konusu. Siyaz beyazlıların hem kiralama bedeli hem maaş ödeme konusunda bonkör olması Alexandru Maxim’in sözleşmeyi imzalamasına yetecek mi ? Yoksa sarı lacivertliler transferi kendilerine çekmek adına daha başka avantajlar mı sunacak ? Birçok soru işaretinin yanında iki takımın saha dışındaki transfer sürecindeki masa başı mücadelesi de tüm futbolseverlerin ilgisini çekti. İki büyük takımın ara dönem transfer sürecini nasıl tamamlayacağı merak konusuyken Alexandru Maxim’in de neye göre karar vereceği hangi takımı seçeceği hangi takımdan ne teklifler geleceği merak konusu.

Peki Sonuç Ne ?

Siyah beyazlıların teknik direktörü Şenol Güneş Alexandru Maxim konusunda ısrarcı olacak mı ?

Sarı Lacivertlilerin teknik adamı Jorge Jesus seçimini transfer masasındaki üç isimden biri olan ve Beşiktaş’ın da gözünü çevirdiği Alexandru Maxim mi olacak ?

Tüm gözler teknik adamların tekliflerine ve tabi ki Alexandru Maxim’in imzasına bağlı. Her iki takımdan da gelecek transfer duyurularına tüm gözümüz kulağımız çevrildi.