Chicago Bu Kez Jackson Muleka İçin Beşiktaş’ın Kapısında

Siyah beyazlı takım Beşiktaş süper lig de kendi sahasında oynadıkları son Galatasaray derbisinde göstermiş oldukları iyi oyun ile rakibini 1 – 0 geriye düştükleri karşılaşmada 3 – 1 ‘ lik skor ile mağlup ederek zirvede kartları yeniden dağıttılar.

Şampiyonluk yarısı içinde olmayan kara kartal tecrübeli teknik adam Şenol Güneş sonrasında kısa sürede toparlanarak derbiyi de kazanmaları ile yeniden zirvede söz sahibi oldular.

Süper lig de lider sarı kırmızılı takım Galatasaray ile aradaki puan farkını 5’ e indiren Beşiktaş 2. Sırada yer alan sarı lacivertli takım Fenerbahçe ile de farkı 2 düşürdü.

İyi bir çıkış yakalayan kara kartal da oyuncularının göstermiş oldukları bireysel performansları sonrasında da transfer listelerinde yer alamaya başladılar.

Siyah beyazlı takımın sezon başında Belçika ekibi olan Standard Liège ‘ den 3,35 milyon Euro karşılığında transfer ettiği Jackson Muleka’ nın talipleri giderek artmaya da devam ediyor.

Daha önce de siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘ ta takımın tecrübeli kaptanı lideri olan Cenk Tosun’la ciddi şekilde ilgilenen ancak transferi bitiremeyen ABD temsilcisi, Chicago Fire bu kez kara kartalın 23 yasındaki santraforu Jackson Muleka için devreye girdiler.

ABD temsilcisi, MLS ekibi Chicago Fire 23 yasındaki santraforu Jackson Muleka için siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘ a 3 Milyon Euro’ luk teklif iletseler de Beşiktaş’ın oyuncu için en az 5 milyon Euro talep ettiği öne sürüldü.

CENK TOSUN’U ALAMADILAR BU KEZ HEDEFTE JACKSON MULEKA VAR

ABD temsilcisi, MLS ekibi Chicago Fire devre arasın da siyah beyazlı takımın tecrübeli golcüsü takımın hem kaptanlığını yapan hem de liderliğini yürüten tecrübeli isim Cenk Tosun’ u gündemlerine almış yapılan teklifi de geri çevirmişlerdi.

Tecrübeli isim Cenk Tosun’ dan istediklerini alamayan ABD temsilcisi, MLS ekibi Chicago Fire bu kez kara kartalın sezon başında Belçika ekibi olan Standard Liège ‘ den 3,35 milyon Euro karşılığında transfer ettiği Jackson Muleka’ ya talip oldular.

Kadrosun golcü bir isim ile güçlendirmek isteyen ABD temsilcisi, MLS ekibi Chicago Fire Fire 23 yasındaki santraforu Jackson Muleka için siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘ a 3 Milyon Euro’ luk teklif ilettiler.

Kara kartalın 23 yasındaki santraforu Jackson Muleka için ise en az 5 Milyon Euro ‘luk bir teklife sıcak bakan kara katla hücumda Cenk Tosun ile beraber V. Aboubakar olduğu için süre bulması zor olan Jackson Muleka ‘Nın takımdan ayrılmasına sıcak bakıyorlar.

BEŞİKTAŞ FORMASI İLE NE YAPTI?

Kara kartalın 23 yasındaki santraforu Jackson Muleka bu sezon Beşiktaş formasıyla ligde ve kupada toplam 28 maça çıkan Demokratik Kongolu, 5 gol ve 1 asistlik katkı verdi. Muleka’nın Beşiktaş ile 2027 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor.