Club Brugge 0 – 2 Benfica

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde son 16 turu ilk maçında Belçika ekibi Club Brugge kendi sahası Jan Breydelstadion‘da Portekiz’ in güçlü ekibi Benfica ile karşı karşıya geldiler.

Zorlu karşılaşmada gülen taraf konuk ekip Benfica olurken ikinci tur maçı içinde avantajı elde emiş oldular.

Deplasman ‘ da Club Brugge kendi sahasın’ da 51’ dakikada penaltıdan Joao Mario ve 88’ dakikada David Neres’ in golleri ile 2 – 0’ lık net bir skor ile sahadan galip olarak ayrılan Benfica Portekiz’ e avantajlı dönen taraf oldu.

UEFA Şampiyonlar Ligi’ nde son 16 turu ilk maçında Benfica 2 – 0’ lık sonuç ile 7 Mart’ ta oynanacak rövanş öncesinde önemli bir avantaj kaydetti. Belçika ekibi Club Brugge ise Portekiz’ deki zorlu maçta mucize arayacaklar.

CLUB BRUGGE SAHA AVANTAJINI KULLANAMADI

Belçika ekibi Club Brugge kendi sahasında taraftarı önünde UEFA Şampiyonlar Ligi’ nde son 16 turu ilk maçında saha avantajını kullanamayarak Portekiz ekibi Benfica’ ya 2 – 0 ‘ lık skor ile mağlup ayrıldı.

Karşılaşmaya donuk başlayan her iki takım da ev sahibi olma ile Club Brugge biraz daha rakip sahada oynamak istese de yakaladıkları pozisyonları değerlendiremediler.

İlk yarıda Club Brugge sol çizgiyi daha çok kullanıp Clinton Mata’ nın dripling özelliğinden faydalanmak isteseler de ikili mücadeleler de zor anlar yaşadı.

Ev sahibi ilk yarıda rakibi Benfica ‘ ya göre daha çok top sahip olsa da ilk yarıda her iki takım dan da gol sesi çıkmayarak sahadan ayrılmıştılar.

İkinci yarı ise adeta gol ile başladı diye biliriz. Konuk ekip Benfica hücumda daha etkili geçişler yaparak rakip takım savunmasını hatalara zorlarken aradıkları pozisyonu 51’ dakikada buldular.

51’ dakikada ceza sahası içinde yapılan müdahale sonrasında konuk ekip Benfica penaltı kazandı. Konuk ekip de topun başına geçen Joao Mario attığı penaltı golü ile karşılaşmadaki dengeyi bozmuş oldu.

Konuk ekip Benfica öne geçmesi sonrasında hücum da daha çok olan ev sahibi Club Brugge geri de savunmaya dönüşler de aksaklıklar yaşamaya başladı. Oyun planın dan kopan Ev sahibi takım Club Brugge savunmada ki yarattığı boşlukları Benfica bir kez daha iyi değerlendirmeyi başardı.

Portekiz ekibi Benfica’ yı rahatlatan golü 88’ dakikada David Neres kaydederek takımını rahatlattı.

Benfica yakaladığı 2 – 0 ‘ lık skor ile oldukça rahat olacakları ikinci turda ki mücadele için büyük ölçüde avantaj sahibi oldular.

CLUB BRUGGE İÇİN BURAYA KADAR

Portekiz ekibi Club Brugge kendi sahasında taraftarı önünde mağlup olarak ayrılması deplasmanda ki işlerini mucizelere bıraktı.

Şampiyonlar Ligi gruplarında güçlü rakipleri B. Leverkusen ve Atl. Madrid gibi takımları geri de bırakım Porto’ nun ardından 2. Sırada son 16 takım arasına adını yazdırması bile onlar için büyük başarıydı.