Emre Mor Anlaşması Tamamlandı

Geride kalan sezonun Süper Lig’de en çok dikkat çeken oyuncularından birisi olan Emre Mor, gelecek sezonda Fenerbahçe forması giyecek. Fatih Karagümrük forması altında kariyerinin en iyi sezonunu geride bırakan 24 yaşındaki oyuncu, birçok kulübü peşine takmış ve bu süreçte transfer döneminin en çok konuşulan isimlerinden biri haline gelmişti. Yetenekli kanat oyuncusuyla alakalı olarak en çok talep gösteren takım olan Fenerbahçe’nin anlaşmayı tamamladığı ve yakın zamanda da duyuracağı ifade ediliyor.

Yeni Renkler Belli Oluyor

Geride kalan sezonda Süper Lig’in en çok dikkat çeken oyuncularından biri olmayı başaran Emre Mor, gelecek sezonda Fenerbahçe forması giymeye oldukça yakın görünüyor.

30 Haziran tarihli haberlere bakıldığı zaman oyuncunun transferiyle alakalı olarak Fenerbahçe ile Fatih Karagümrük arasında her detayda anlaşmaya varıldığına dair ifadeler görülüyor. Bu bağlamda oyuncunun da kararının Sarı Lacivertli formayı giymek yönünde olduğuna dair ibarelerin olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Tüm bunlarla birlikte 24 yaşındaki oyuncunun transferiyle alakalı olarak Fatih Karagümrük’ün sonraki satıştan pay, bonservis bedeli ve bir de altyapıdan oyuncu transferini cebine koyduğu iddia ediliyor. Fenerbahçe altyapısından bir oyuncu Fatih Karagümrük formasını giyecek ancak oyuncunun sonraki dönemde olası satışıyla alakalı olarak Fenerbahçe öncelikli tercih olarak zorunlu kılınacak.

Fenerbahçe’nin efsanelerinden Volkan Demirel’in tedrisatında bambaşka bir oyuncu haline gelen Emre Mor, genç teknik adamın da özgeçmişine bu bağlamda oldukça değerli bir katkı sağlamış oldu.

Saha İçi Sinir Yok Oldu

Danimarka doğumlu, 1.68 boyundaki Emre Mor ters çalımları, süratli stiliyle biliniyor. Sol ayaklı sağ kanat oyuncusunun başarısızlıkla sonuçlanan ilk çıkışının ardından Fenerbahçe transferiyle kariyerinde erken yaşta ikinci baharını yaşamayı ve tekrar Avrupa’nın önemli kulüplerine transfer olmayı hedeflediği öğrenildi.

Karagümrük’te Volkan Demirel’in gelişi sonrası özel hayatını düzene sokup tam bir profesyonel gibi yaşamaya başlayan Emre Mor’un saha içi agresifliğini yok etme konusunda da önemli gelişme kaydettiği biliniyor. Emre Mor geride kalan sezonda 26’sı Süper Lig’de, 3’ü de Ziraat Türkiye Kupası’nda olmak üzere 29 resmi maçta görev yaparken 6 gol, 4 asistle 10 gole direkt katkı verdi.

Önce Galatasaray Sonra Fenerbahçe

Öte yandan hatırlanacağı üzere bir dönem Fenerbahçe’den Galatasaray’a veya Galatasaray’dan Fenerbahçe’ye transfer olan oyuncularla alakalı olarak çok ciddi tartışmalar döner ve bu oyuncular ciddi baskı altına alınırlardı.

Ancak zamanın ilerlemesiyle de alakalı olarak bu ekstra tepki artık etkisini kaybetti. Nitekim Fenerbahçe Beko’nun yakın zamanda sözleşmesini uzattığı oyunculardan biri olan Serdar Aziz, eski bir Galatasaraylı olmasına rağmen kulübün sevilen simalarından birisi.

Hatırlanacağı üzere Emre Mor da bir dönem Galatasaray forması giymiş, ancak Sarı Kırmızılı forma altında sergilediği performansla taraftarı sevindirmekten daha çok kızdırmıştı.

Bakalım Sarı Lacivertli forma 24 yaşındaki oyuncuya nasıl gelecek?