Emre Mor Fatih Karagümrük’ün Ardından Fenerbahçe’de de Başarılı Bir Performans Ortaya Koyuyor

Emre Mor futbolseverlerin 2016 yılından bu yana tanıdığı bir isim! Dönemin milli takım teknik direktörü Fatih Terim Emre Mor’u milli takıma kazandırdı. Emre Mor Euro 2016 kadrosunda yer aldı. Aynı yaz 9 milyon 750 bin Euro karşılığında ünlü Alman kulübü Borussia Dortmund’a transfer oldu.

Türk futbolunun yeni yıldızı olması beklenen Emre Mor’un Borussia Dortmund macerası sadece bir sezon sürdü. Genç oyuncu kendisine verilen şansları iyi kullanamadı. Buna bir de oyuncunun disiplinsizliği eklenince Borussia Dortmund Emre Mor ile yolları ayırmayı tercih etti.

Fatih Karagümrük Oyuncuya Önemli Bir Şans Verdi

Yıllar içerisinde Galatasaray da dahil olmak üzere çok sayıda kulüpte forma giyen Emre Mor gittiği hiçbir yerde tutunamadı. Yolu son olarak Fatih Karagümrük’e düştü. 1997 doğumlu oyuncu Fatih Karagümrük’ün kendisi için son bir şans olduğunu biliyordu. Emre Mor geçtiğimiz sezon Süper Lig’de 26 maça çıktı. Bu maçlarda sahada bin 738 dakika kaldı. Söz konusu maçların 21’ine ilk 11’de başladı. Beş maçta oyuna sonradan giren isim oldu. Güzel performansını beş gol ve üç asist ile süsledi. Toplam sekiz gole katkıda bulundu. Ayrıca, Türkiye Kupası’nda üç maçta 141 dakika süre aldı. Bu maçlarda da bir gol atıp bir asist yapmayı başardı.

Fenerbahçe Emre Mor’u Transfer Etti

Fatih Karagümrük Celta Vigo ile olan sözleşmesi sona eren Emre Mor’u herhangi bir bonservis bedeli olmadan kadrosuna kattı. Süleyman Hurma Emre Mor’un taliplerinin olduğunu biliyordu. Genç oyuncu ile bilhassa Fenerbahçe ilgileniyordu. Başkan Ali Koç bu transferi bitirmek adına kararlıydı. Süleyman Hurma ile görüşen Ali Koç oyuncuyu 2 milyon Euro karşılığında kadrosuna kattı. Emre Mor ile 30 Haziran 2025 tarihine kadar sözleşme imzalandı.

Emre Mor Maçlarda Yeteri Kadar Süre Alamasa da Elinden Geleni Yaptı

Emre Mor’un Fenerbahçe’de neler yapacağı merakla bekleniyordu. Fenerbahçe sezona kısıtlı bir kanat rotasyonu ile başladı. Jorge Jesus’un Emre Mor’a daha çok şans vereceği bekleniyordu. Ancak, Portekizli teknik adam sağ kanatta Emre Mor yerine farklı isimlere şans verdi. Genç oyuncuyu unuttu. Bu durum hem Emre Mor’u hem de menajerini fazlasıyla rahatsız etti.

Emre Mor bu sezon Süper Lig’de şu ana kadar 26 maça çıktı. Bu maçlarda sahada bin 95 dakika kaldı. İki gol atıp iki asist yapabildi. Buna ek olarak, sezon boyunca 39 maça çıktı. Güzel performansını altı gol ve üç asist ile süsledi.

Emre Mor Fenerbahçe’de kendisine yeteri kadar süre verilmediğini düşünüyor. Bilhassa Jorge Jesus’un önümüzdeki sezon takımda kalması halinde Fenerbahçe’den ayrılmayı düşünüyor. İtalyan kulüpleri Emre Mor’un peşinde! 1997 doğumlu oyuncunun vereceği karar merakla bekleniyor.