Emre Mor Tekrar Avrupa Kulüplerine Gidebilir Mi

Futbol sahnesine çıktığı ilk günden beri bir şekilde kendisinden söz ettirmeyi başaran Emre Mor, şu sıralarda öncekilerin aksine olumlu performansıyla gündemde.

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Vava Cars Fatih Karagümrük, sezon başında İspanya’nın Celta Vigo kulübünden Emre Mor’u kadrosuna kattığında herkesi şaşırtmıştı.

Zira bir dönem milli takımımızın da formasını giyen Emre’ye ilişkin algılar ne yazık ki pek olumlu değildi. Futbol sahnesine adım attığı ilk günlerde kendisini izleyen herkesin tam anlamıyla ağzını açıkta bırakan Emre Mor için o günlerde “yerli Messi” yakıştırmaları yapılıyordu.

Buna karşın kariyer çizgisinde bugün kendisinin dahi özeleştiri yaptığı gibi, çok büyük hatalar yapan oyuncumuz, gözlerden ve gönüllerden ıraklaştı.

İşte bu sebeple Süleyman Hurma başkanlığındaki Vava Cars Fatih Karagümrük’ün onu tercih etmesi de şaşkınlık yarattı. Yaz başındaki algı, Emre’nin Vava Cars Fatih Karagümrük macerasının yine fiyasko ile sonuçlanacağı ve Süleyman Hurma’nın adeta bir kumar oynadığı yönündeydi.

Kötü Başlangıcın Ardından Dönüş Sinyalleri

Emre Mor, Vava Cars Fatih Karagümrük ile ilk günlerinde açıkçası çok olumlu sinyaller vermedi. Tıpkı Galatasaray ve Milli Takım günlerinden hatırlandığı gibi, Emre’nin adeta her yerinden yetenek fışkırıyordu fışkırmasına ancak mental yapısı, yeteneklerinin gerisinde gibiydi.

Emre Mor adına sezon İtalyan teknik direktör Francesco Farioli ile başlamıştı. Francesco Farioli’nin taktik disipline odaklanan oyununda kendine çok yer bulamayan 24 yaşındaki yetenekli isim, birçok maçta kadronun dışında kaldı.

Onun için kırılma anı ise teknik direktör değişimi oldu. Vava Cars Fatih Karagümrük Yönetim Kurulu, sürpriz bir kararla teknik direktör Francesco Farioli’yi gönderip, daha sürpriz bir karar vererek takımı çiçeği burnunda teknik direktör Volkan Demirel’e emanet etti.

Bu karar Emre’nin bu sezonki dönüşümünün fitilini ateşledi. Volkan Demirel ile birlikte göze görülür bir çıkış yakalamaya başlayan oyuncumuz, son olarak Yukatel Kayserispor maçında karlar altında resital sunarak hat trick yaptı ve geri dönüş sinyallerini güçlü şekilde verdi.

Karşılaşmanın ardından Türkiye’deki futbolseverlerin hepsinin aklında acaba Emre ikinci şansını iyi değerlendirebilecek mi sorusu vardı. Kimileri onun tekrar milli takım ve Avrupa transferi yapabileceğini bile düşünmeye başladı…

Emre Mor Çıkış Yapabilir Mi

emre mor

Elbette sadece yarım sezonluk performansla kimse kimseyi Avrupa’nın 5 büyük liginde ilk 11’e veya milli takım kadrosuna yazmaz.

24 yaşındaki oyuncumuz eğer gerçekten bu hedeflere sahipse ilk olarak performansını istikrarlı hale getirip en azından 1 sezonu üst düzey futbol oynayarak geçirmeli. Eğer bunu başarabilirse, geçmişte suratına kapanan kapıların tekrar açılacağından kimsenin en ufak şüphesi yok.

Çünkü Emre Mor’un sahip olduğu yeteneklerin hiçbiri ondan alınmış değil. Henüz 24 yaşında olması ise -doğru kullanabilirse- onun en büyük avantajı.

Önünde futbol oynamaya müsait en azından 10 yılı bulunan Emre Mor’un tekrar en üst düzeye çıkabilmesi için sadece kendisine ve doğru kararlarına ihtiyacı var.

Bakalım zaman bize ne gösterecek…