Emre Mor’a Fiorentina’dan Bir Teklif Daha

Bu sezon Fatih Karagümrük forması altında sergilediği başarılı performansla birlikte kariyerinin en başarılı dönemini geçiren Emre Mor’un gelecek sezon hangi takımın formasını giyeceğine dair belirsizlik sürüyor. 24 yaşındaki yetenekli oyuncu bu sezon herkesi kendine hayran bıraktı ve gerek Türkiye’den gerekse de Avrupa’dan önemli kulüpleri peşine taktı. Bununla birlikte uzun süredir yetenekli kanatla ilgilendiği bilinen İtalyan temsilcisi Fiorentina bir teklifle daha Fatih Karagümrük’ün kapısını çaldı.

İtalya Bileti Kesiliyor

Bu sezon Süper Lig’de dikkat çeken performanslardan birini sergileyen Fatih Karagümrük’te en çok öne çıkan isimlerden birisi kuşkusuz Emre Mor’du.

Çiçeği burnunda Teknik Direktör Volkan Demirel’in takıma gelmesiyle birlikte form grafiğini arşa çıkartan Emre Mor, sergilediği performansla herkesi kendine hayran bırakmayı başardığı gibi devleri de peşine taktı.

Basında yer alan haberlere bakıldığında 24 yaşındaki oyuncuyla Fenerbahçe arasında net bir şekilde flört olduğu biliniyor. Bununla birlikte asıl dikkat çeken durumlardan birisi de Fiorentina’nın da oyuncuyla ilgileniyor olması.

İtalyan temsilcisi İstanbul’da oynanan Fenerbahçe-Fatih Karagümrük maçına da gözlemci göndermiş ve yetenekli oyuncuyu seyretmişti. Bununla birlikte o dönem sözlü bir teklif yaptığı iddia edilen Menekşelerin şimdi resmi bir teklifle Kırmızı Siyahlı ekibin kapısını çaldığı iddia ediliyor.

Daha çocuk yaşta sayılabilecek bir döneminde futbol kamuoyuna kendini tanıtan yetenekli oyuncu, bu yeteneklerini zaman zaman sergilese bile belirli bir istikrara kavuşturmak konusunda çok büyük problemler yaşamıştı.

Yetenekleri Emre Mor’u Borussia Dortmund gibi bir kulübe götürdü ancak disiplinsizliği onu Alman temsilcisi de dahil hiçbir kulüpte tutunamayan bir oyuncu haline getirdi. Kariyerinde pek çok farklı durakta kendini kanıtlama şansı yakalayan 24 yaşındaki oyuncu bu şansı ancak Fatih Karagümrük’te değerlendirebildi.

Fenerbahçe Devrede

Fenerbahçe ile Fatih Karagümrük Başkanları arasında yapılan görüşmeden sonra daha yüksek sesle konuşulan bu transfer iddialarında pek çok alternatif senaryonun oluşturulduğunu da ifade etmek gerekiyor.

Oyuncunun bonservisiyle gideceğinden, Ozan Tufan takasının masada olduğuna kadar pek çok alternatifin söz konusu olduğu biliniyor. Bununla birlikte oyuncunun Avrupa tarafından da takip ediliyor olması Fenerbahçe’nin elini zorlaştıran durumlardan birisi.

Başarılı oyuncu bu sezon zaten çok zamandır konuşulan yeteneklerini takımının yararına kullanmayı başardı ve bu durum onu çok değerli bir oyuncu konumuna getirdi. Bununla birlikte Emre Mor adına gelecek sezonun nerede geçeceği kısa bir süre içerisinde belli olabilir. Oyuncunun temsilcisinin bir süredir kulüplerle görüşme halinde olduğu biliniyor. Bu noktada Emre Mor’un da Türkiye ya da Avrupa’da forma giymek konusunda yapacağı tercih belirleyici etmen olacak.

Emre Mor Türk futbolunun yetiştirdiği en yetenekli oyunculardan birisi ancak onun kariyerini daha iyi noktalara getirebilmesi için bir bilen tarafından yönlendirilmesi gerektiğini eski hocası Volkan Demirel de net bir şekilde ifade ediyor.