Emre Mor’da Dikiş Tutmuyor

Daha önce Galatasaray’a da kiralanmış olan ve disiplinsiz hal ve hareketlerine Fatih Terim’in çare olabileceği düşünülen Celta Vigo’nun 23 yaşındaki oyuncusu Emre Mor, gittiği hiçbir takımda dikiş tutturamıyor.

Genç oyuncunun bu kadar yetenekli olmasına rağmen bu şekilde kötü performans sergiliyor olması onu tanıyanların ‘yeteneklerine ihanet ediyor’ yorumları yapmasına sebep oluyor. Emre Mor şimdi de Celta Vigo kulübünde teknik direktör Eduardo Coudet’in vermiş olduğu rapor üzerine kadro dışı bırakıldı.

Kadro Dışı Bırakıldı

Celta Vigo’nun sezon başı hazırlık kampına 3 haftalık bir süre kalırken genç milli futbolcu Emre Mor, teknik direktör Eduardo Coudet’in verdiği rapor üzerine kadro dışı bırakıldı.

İspanyol Marca gazetesinde yer alan habere göre; kulüpte bir türlü istenen performansı ortaya koyamayan Emre Mor’a hazırlık kampında yer alamayacağı ve gelecek sezon da kadroda kendisine yer verilmeyeceği bildirildi. 24 Ocak’tan beri sahalardan uzak olan, yeteneklerinin aksine ortaya koyduğu oyun vasatı aşamayan ve saha dışındaki hayatında bir futbolcuya yakışmayacak disiplinsizlikte hareket eden Emre Mor’a kendisine kulüp bulması gerektiği söylendi.

Halen yetenekleri ve genç yaşının ileride tekrar patlama yapabileceği düşüncesi uyandırmasından ötürü piyasası olan Emre Mor hakkında geçtiğimiz ay içerisinde yapılan bir basın toplantısında kulüp başkanı Carlos Mourino, birçok kulübün Emre Mor’a teklif yaptığını ancak oyuncunun bonservissiz olarak satışının mümkün olamayacağını ifade etmişti.

Önce Dortmund Şimdi Celta

Danimarka’da ortaya koymuş olduğu performansla milli takıma kadar yükselen ve ardından birçok büyük kulübün kapısında sıra olduğu genç oyuncu daha sonra tercihini genç oyuncuların yetişmesinde büyük katkılar sunan Dortmund’dan yana kullanmıştı. Ancak Dortmund yeterince potansiyel göremeyip 9 milyon euro’ya satın aldığı oyuncuyu elden çıkarmıştı.

2017-2018 sezonunun başında 13 milyon Euro bonservisle Celta Vigo’ya transfer olan Emre Mor’un Celta Vigo ile 1 yıllık sözleşmesi kaldı.

Emre Mor, 2019/20 sezonunda önce Galatasaray’a ardından Olympiakos’a kiralanmış ancak bu kulüplerde de istenen katkıyı sağlayamamıştı. Genç yetenek, bu sezon La Liga’da forma giydiği 11 maçta 498 dakika oynama şansı bulabildi.