Emre Mor’un Hayatında Değişenler

Neredeyse futbola başladığı ilk dönemden bu yana düşüşte olan kariyerini Fatih Karagümrük’te tekrar toparlamaya başlayan Emre Mor’un gösterdiği başarılı performansın yankıları uzun bir süre sürdü. Süper Lig’in 30’uncu haftasında oynanan Kayserispor maçında takımının 3 golüne de imza atan 24 yaşındaki oyuncu kariyerinde ilk kez bir maçta 3 gol atmış ve bu bağlamda hem kişisel anlamda hem de takımına katkı sağlamak anlamında oldukça değerli bir iş yapmıştı. O dönem basında yer alan haberlerin tamamı oyuncunun kariyerindeki düşüşten sonra Fatih Karagümrük’te yaşadığı toparlanmaya odaklanıyordu.

Yükselen İlgi

Bu sezon İspanyol kulübü Celta Vigo tarafından 3’üncü kez bir başka kulübe kiralanan Emre Mor, Süper Lig’in yeni yüzlerinden Fatih Karagümrük ile el sıkıştığında işlerin bu kadar olumlu gideceğini kendi de tahmin etmemiştir.

24 yaşındaki oyuncu kendisini gösterdiği ilk andan bu yana aralıksız bir biçimde kötüye giden kariyerini İstanbul temsilcisinde tekrar toparlama fırsatı buldu ve bu durum onu hep kötü ifadelerle haberleştiren basının bu sefer tavrını değiştirmesini sağladı.

30’uncu hafta müsabakasında Kayserispor karşısında attığı 3 golle takımına galibiyeti getiren ve futbol kariyerinde bir ilki başararak ilk kez bir resmi müsabakada 3 gol atan yetenekli oyuncunun takımına sağladığı katkı gerçekten de pek alışılageldik değildi.

Genel olarak problemleriyle anılan oyuncunun futbolculuk kariyerinde oldukça ciddi sansasyonlarla gündeme gelmiş Volkan Demirel’in teknik direktörlüğünde bu gelişimi sağlaması da ayrıca dikkat çekiciydi.

Bununla birlikte son günlerde basının Emre Mor ile alakalı olarak yaptığı haberlere dikkat eden bir futbolsever, Emre ile ilgili haberlerin genel olarak kariyerini toparlamış olmasına dair yapılan haberlerin sıklıkta olduğunu görür. Bununla birlikte bu konuya farklı çerçevelerden bakanlar da var.

Psikolojik Destek

Örneğin goal.com’un 24 yaşındaki yetenekli oyuncuyla alakalı düzenlediği dosya bu bağlamda oldukça farklı bir bakış açısını futbolseverlere sunuyor.

Kariyerinin ilk döneminde Borussia Dortmund tarafından transfer edilen Emre Mor’un o dönemki teknik direktörü Thomas Tuchel tarafından değerlendirilme biçimi ve verilen demeçleri de içeren haberde Emre Mor ile yapılması gerekenlere de dikkat çekiliyor.

Emre Mor ile alakalı olarak kariyerinin ilk gününden bu yana problemli bir durum söz konusu olduğu kesindi. Yetenekli oyuncunun aile yapısından hayata bakışına kadar pek çok konuda sorun yaşadığını da ne yazık ki adının karıştığı haberlerden birçok kez okuduk.

Bu bağlamda Fatih Karagümrük’te tekrar toparlanan Emre Mor ile ilgili goal.com’un haberinde çok önemli bir öneri söz konusu. Samet Çayır’ın yazısında yer alan ifadelerde oyuncunun bundan sonra psikolojik destek almasının iyi olabileceği ve kariyerinin daha da iyi bir noktaya gelebileceği savunuluyor.

İyi veya kötü anlamda durmadan bir şekilde basında yer alabilen figürlerden biri olan Emre Mor adına bu öneri gerçekten değerlendirilebilir.