Emre Mor’un Özeleştirileri

Geride kalan sezonda Fatih Karagümrük forması altında parlak bir performans sergileyen Emre Mor, Süper Lig temsilcisinin tam anlamıyla yatırımlarından biri olmuştu. Kariyerinin ilk döneminde çok ciddi sıkıntılarla gündeme gelen ve genel olarak magazin haberlerinde rast geldiğimiz 24 yaşındaki oyuncu bu sezondan itibaren Fenerbahçe’de forma giyecek. Sarı Lacivertli taraftarların umutlu olduğu yetenekli kanat oyuncusu sezon içerisinde sergilediği gelişimle alakalı kendisine sorulan sorulara dürüstlükle cevap vermiş ve özeleştiri yapmaktan çekinmemişti.

Kötü Çevre

Bu sezon Celta Vigo tarafından 3’üncü kez bir başka takıma kiralanan Emre Mor, Süper Lig temsilcilerinden Fatih Karagümrük ile anlaştıktan sonra kariyerinde tam anlamıyla yeni bir sayfa açmayı başardı.

Özellikle takımda Volkan Demirel döneminin başlamasıyla birlikte yükselişe geçen 24 yaşındaki bir rekor olarak Kayserispor maçında attığı 3 golle takımına galibiyeti getirirken kariyerinde de bir ilki başardı.

Kariyeri boyunca bir elin parmaklarını geçmez gol atan bir oyuncunun tek bir maçta 3 gol atabiliyor hale gelmesi de basının dikkatini çekti. Milli Takım arasında bir televizyon kanalına önemli açıklamalarda bulunan yetenekli oyuncu, kariyerinin ilk döneminin hatalarla dolu bir dönem olduğunu kabul etti.

Çok erken bir yaşta kendisine çok fazla sorumluluk yüklendiğini savunan 24 yaşındaki yetenekli oyuncu, yanında ailesinin de olmamasının çok fazla etkisi olduğunu dile getirdi. Bu bağlamda yaptığı her hatanın tüm futbol kamuoyu tarafından atılan bir tokatla cezalandırıldığını belirterek aslında kariyerine dair bir gerçeği de ortaya koyan yetenekli oyuncu, bu döneme kadar iyi bir çocuk olarak düşünülmediğini farkında olduğunu ifade etti.

Kariyerinde ikinci bir şansı yakaladığını ve bu şansı değerlendirmek adına çalışmalarına devam ettiğini belirten Emre Mor’un en önemli açıklamalarından birisi de sosyal çevresinde yaptığı değişikliklere dairdi.

Bundan öncesinde genç bir oyuncu olarak sosyal çevresini düzenleme konusunda başarılı olamadığını dile getiren Emre Mor, artık çok daha sakil bir hayat yaşadığını ve kafasını tamamen futbola odakladığını dile getirdi.

Hayatın Parçası

Emre Mor’un yaptığı bu açıklamalar kamuoyunda da geniş yer buldu. Daha 24 yaşındaki bir oyuncunun sanki kariyerinin son demlerine gelmiş bir futbolcu kadar badire atlatmış olmasında açıkçası basının ciddi bir payı var.

Öte yandan Emre Mor’un da yaptığı hataların farkına varmış olması oldukça değerli. Hatırlanacağı üzere daha çocuk yaşta Borussia Dortmund’un formasını sırtına geçiren Emre Mor ile alakalı en önemli açıklamalardan biri Thomas Tuchel’den gelmişti.

O dönem Alman devinin teknik direktörlüğünü yapan Tuchel, Emre Mor’un yetenek konusunda herhangi bir probleminin olmadığını ancak profesyonel zihniyete kavuşabilmek açısından çok fazla aşama kaydetmesi gerektiğini dile getirmişti.

Emre Mor adına bu konuda bir gelişim yaşandığı kesin ancak bu durumun ne kadar uzun süreceği Emre’nin kariyerinde akıbeti belirleyecek.