Emre Mor’un Yeni Talibi

Bir dönem Galatasaray ve Borussia Dortmund’da da forma giyen genç futbolcu ekiplerden disiplinsiz davranışları nedeni ile gönderilmişti. Emre Mor, gittiği Celta Vigo’da da istediğini bulamamıştı. Transder sezonun da iddia edilenlere göre Emre Mor’a başka bir La Liga ekibi talip oldu.

2017 yılında Dortmund’dan Celta Vigo’ya transfer olan ancak beklentilerin altında kalan Emre Mor için yeni takımı son bir şans olabilir. Sahaya çıktığı ilk zamanlar iyi bir performans gösteren Emre Mor yeteneği ve genç olması ile dikkat çekmişti. Emre Mor’un yeni La Liga talibi Eibar oldu. Ara transfer döneminde emre Moru kadrosuna ekleyerek ligde kalma mücadelesine devam etmek isteyen Eibar bilindiği üzere genç oyuncuya henüz bir resmi teklifte bulunmadı.

Daha sonrasında antrenmanlarda ve özel hayatında yaptığı disiplinsiz davranışları nedeni ile takımlarında sorunlar yaşamıştı. Geçtiğimiz sezon Galatasaray ve Olympiakos’ta kiralık olarak oynayan genç oyuncu, bu takımlarda da kendisinden beklenen performansı gösteremedi.

Emre Mor’un Talibi Yine La Liga’dan

Emre Mor’un yeni La Liga talibi Eibar oldu. Ara transfer döneminde emre Moru kadrosuna ekleyerek ligde kalma mücadelesine devam etmek isteyen Eibar bilindiği üzere genç oyuncuya henüz bir resmi teklifte bulunmadı. Eibar’ın teknik direktörü Jose Luis Mendilibar, genç oyuncu ile birlikte takımın hücumda bulunan eksikliklerini azaltarak ligde kalma mücadelesine devam etmek istiyor.

Aynı zamanda Jose Luis Mendilibar Emre Mor’un gelişimine de katkı sağlamak istiyor. 23 yaşındaki oyuncu disiplinsiz davranışları nedeni ile şu anda oynadığı Celta Vigo yönetiminin gözünden düşmüştü. Kanat oyuncusu bu sezon Celta Vigo takımı ile birlikte toplamda 11 maça çıktı. 11 maçta 1 gol ve 1 asist başarası elde etti.

Emre Mor Kimdir?

1997 Danimarka doğumlu olan Emre Mor futbola 4 yaşında Brønshøj Boldklub’te başladı. Daha sonrasında U-19 takımına kadar yükselen Mor, Lyngby’ya transfer oldu. 2014 yılında Fransa takımı olan Saint-Étienne tarafından takip edilen oyuncu 2015 yılında FC Nordsjælland’a transfer oldu.

2019 yaz transferi döneminde Türkiye Süper Lig takımlarından biri olan Galatasaray ile 1 seneliğine kiralık olarak anlaşan Emre Mor 31 Ocak 2021 tarihinde Super League (Yunanistan) takımlarından Olimpiakos ile yarım sezon için sözleşme imzaladı. 2020-2021 sezonunda La Liga takımlarından Celta Vigo ile ilk 11’de oynayan oyuncu halen Celta Vigo forması giymekte.

One comment

  1. Emre Mor kafasında futbolu bırakmış arkadaşlar. Saf yetenek çalışmayınca vurdum duymaz olunca başarı olmuyor işte.

Comments are closed.