Fenerbahçe’de Gözler Derbide

Milli aranın ardından ezeli rakibi Beşiktaş ile 2 Ekim tarihinde Vodafone Stadyumunda karşılaşacak Fenerbahçe hazırlıklarını tam gaz sürdürüyor. Samandıra Can Bartu Tesislerinde Jorge Jesus yönetiminde hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe, derbide galibiyeti getirecek formülleri arıyor.

Eksikler Can Sıkıyor

Milli takıma giden oyuncuların fazlalığı nedeniyle tam takım idman yapma şansı olmayan Fenerbahçe’de Jorge Jesus’un canı oldukça sıkkın. Dev karşılaşma öncesi takım halinde çalışarak derbi planını hazırlamak isteyen tecrübeli teknik adamın elinden bir şey gelmiyor.

Milli takıma giden oyuncuların yanında takımda bazı sakat isimler de bulunuyor. Genç oyuncu Emre Mor yaşadığı hafif sakatlık nedeniyle tedbir amaçlı antremana çıkmadı. Rennes maçında topa müdahale etmek isterken kale direğine çarpıp sakatlık yaşayan Brezilyalı savunma oyuncusu Luan Peres’de antremana çıkamayan bir başka isim oldu.

Norveç milli takım kampında bulunan ve yaşadığı darbeye bağlı sakatlık nedeniyle teknik direktör Stale Solbakken’den izin alarak takımdan ayrılan Joshua King ise henüz İstanbul’a dönmedi. Özellikle derbi öncesi sakatlığa tahammülü olmayan tecrübeli teknik adam Jorge Jesus’un Norveçli oyuncunun durumunun yakından takip edilmesini ve ne olursa olsun derbiye yetiştirilmesini istediğini sağlık ekibine iletti.

Antremanlar Hafif Tempoda İlerliyor

Sezonu erken açan ve şimdiden oldukça fazla sayıda maça çıkan Fenerbahçe’de milli ara nedeniyle eksiklerin çok olması ve sakat oyuncuların da varlığı sebebiyle Portekizli teknik adam Jorge Jesus oyuncularına fazla yüklenmiyor.

Samandıra Can Bartu Tesislerinde bu sabah yapılan idmana ısınma ve koordinasyon çalışmalarıyla başlayan Fenerbahçe, ardından pas idmanına geçti. Daha sonra ufak bir dayanıklılık çalışması yapan sarı lacivertli ekip günün ilk çalışmasını tamamlamış oldu. Günün ikinci bölümündeki çalışmalarda taktik idmana ağırlık veren Jorge Jesus oyuncularını sık sık uyarmayı ihmal etmedi. Taktik idmanın ardından oyuncular bireysel olarak çalıştı ve gün sona erdi.

Tam kadro olmamaları sebebiyle henüz idmanlara ağırlık veremeyen Jorge Jesus bu günleri video odasında geçiriyor. Rakibi Beşiktaş’ı en ince ayrıntısına kadar ezberlemek isteyen kurt teknik adam bu bölümde edindiği bilgileri milli takımlarda bulunan oyuncuları da takıma dahil olduğunda toplantı yaparak herkese göstermek istiyor.

Ligde daha önce lider konuma gelmeyi başaran Fenerbahçe bay haftasının ardından koltuğunu kaptırmıştı. Beşiktaş derbisi ile yükselişini sürdürmek isteyen Fenerbahçe, Katar’da düzenlenecek Dünya Kupasına kadar oynadığı tüm maçları kazanıp araya yeniden lider olarak girmek istiyor. Fenerbahçe, Dünya Kupasına kadar zaman zaman çok zorlu ekiplerle oynayacak olsa da Portekizli tecrübeli teknik adam Jorge Jesus takımına güveniyor. Dünya Kupası için verilecek araya kadar oynayacağı 6 karşılaşmanın 4 tanesini İstanbul’da oynayacak olan Fenerbahçe’de Portekizli teknik adam Jorge Jesus, bu durumun takımına büyük avantaj sağlayacağını düşünüyor. Seyahatlerin sayısının az olmasının takımın yıpranmasına engel olması bekleniyor.