Fenerbahçe’de Gündem İç Transfer

Dünya Kupası nedeniyle Süper Lige verilen arada Antalya’da kamp çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe’de iç transfer görüşmelerine start verildi. Böylelikle takımın kaptanı Altay Bayındır ve tecrübeli Sloven oyuncu Miha Zajc ile kısa süre içinde resmi imzaların atılması bekleniyor. Ancak başarılı eldiven Altay Bayındır’ın sözleşmesinde ise özel bir maddenin yer alacağı belirtildi.

Sarı lacivertli takımda iç transfer görüşmelerinde çalışmalar başladı. Fenerbahçeli yöneticiler sezon sonu sözleşmesi sona erecek olan kaptan Altay Bayındır ve orta saha oyuncusu Miha Zajc ile görüşmelere resmi olarak başladı. 2 başarılı oyuncuyu da kadroda tutmak isteyen sarı lacivertli kurmayların elinden gelen tüm imkanları kullanacağı iddia edildi. Beşiktaş’ın ilgilendiği belirtilen Miha Zajc ile aynı zamanda Serie A’dan da 4 takım talip. Ancak Sloven oyuncu, önemli alternatifleri olmasına rağmen Fenerbahçe takımında mutlu ve burada kalmak istiyor.

Hal böyle olunca iki tarafın sözleşme süresi ve bedelde anlaşması halinde Miha Zajc takımda kalacak. Takım kaptanı Altay Bayındır da bilindiği üzere dev kulüplerin radarında bulunuyor. Uzun süredir yabancı kulüplerce takip edilen başarılı eldivenin sözleşmesinin sona eriyor olması, oyuncuya olan ilgiyi daha da arttırmış durumda. Altay ile  yapılan görüşmelerin olumlu sürdüğü ve özel bir madde konulması halinde Avrupa’ya çıkış şerhi ile yeni sözleşmeye imza atmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Arda Güler Konusunda Gençlerbirliği İle Anlaşma Sağlandı

Öte yandan Fenerbahçe ile Gençlerbirliği arasında süren Arda Güler pazarlıklarında da son aşamaya gelindi. Gençlerbirliği Asbaşkanı Mehmet Soylu, Arda Güler ile ilgili olarak Fenerbahçe ile anlaşmaya vardıklarını belirterek, bu rakamların çok ciddi maliyetler olduğunu ve Arda Güler’in satışı ile ilgili konuştuklarını, başkanlar düzeyinde konuşulduğunu, anlaşıldığını ve sonuç olarak 2,5 milyon Euro’ya el sıkıştıklarını, altyapılarından da 4 oyuncu verildiğini, bunlara da 200 bin Euroluk bedel ve sonraki satışlardan pay biçildiğini ifade etti.

Emre Mor Geri Döndü!

Fenerbahçe’de sakatlığı devam eden futbolcuların tedavi aşamaları devam ederken, iyileşen oyuncular ise yavaş yavaş takıma dahil olmaya başladı. Bu bağlamda tedavisi sona eren Emre Mor da kadroya dönerek takım arkadaşlarına katıldı. Arda Güler’de bulunan diz travmasının devam ettiği ve durumunun bir sonraki hafta netlik kazanacağı vurgulanırken bel ağrısı sebebiyle takımdan ayrı çalışmalar yapan Altay Bayındır’ın da hafta sonu takıma dahil olması bekleniyor.

Öte yandan kasığından sakatlanan Alioski’nin en az 2i haftaya daha ihtiyacı olduğu vurgulandı. Tedavisi süren Enner Valencia’nın ise kısa süre içinde takıma dahil olması beklenirken, Luan Peres de benzer bir şekilde bu hafta takım arkadaşlarına katılabilecek. Joao Pedro’nun ise 3 aylık bir süreye ihtiyacı olduğunu belirtildi. Zorlu bir fikstüre girecek olan sarı lacivertli takımda sakat oyuncuların yavaş yavaş takıma dönmesi yüzleri güldürdü.