Ferdi Kadıoğlu Son Dönem Performans Değerlendirmesi

Fenerbahçe’nin gözde futbolcusu sergilediği performansla milli takıma girebilme şansını yakalamıştır. Ferdi Kadıoğlu her maçta ortaya koyduğu başarılı performansı ile Avrupa futbol kulüplerinin bile gözdesi haline gelmiştir. Ferdi Kadıoğlu genç yaşına rağmen bek pozisyonundaki performansını her maçında daha da kaliteli hale getiriyor. Bu durum popüler Avrupa Milli takımlarının da dikkatinden kaçmıyor. Fenerbahçe futbol kulübünde 10 numara ile genelde sağ ve sol kanatta görev alan Kadıoğlu son maçlarında bek pozisyonunda ilerliyor.

Fenerbahçe futbol kulübünde sunmuş olduğu başarılı performansı Avrupa devlerinin de dikkatini çekiyor. Bu farkedilişte son zamanlarda ortaya koyduğu performans ve işbirlikçi yaklaşımının da etkisi oluyor. Yakın zamanda Avrupa’da A Milli Futbol takımına yükselmekte üstün bir başarıda sergilemiş olan Kadıoğlu İtalyan, İngiltere ve Hollanda futbol kulüplerinin de ilgisini çekmiş durumdadır.

Gençler Kategorisinde İsmi Zirvede!

Henüz 22 yaşında olan genç oyuncu Ferdi Kadıoğlu kendisi gibi aynı takımda oynayan ve yine Fenerbahçe’den yıldızı parlayan isimler arasında yerini alacak gibi gözüküyor. Fenerbahçe’den transfer olan popüler isimler Vedat Muriqi ve Eljif Elmas gibi ön planda olan isimlerin yüksek rakamlarla Avrupa Milli takımlarına geçtiği de biliniyor. Başarılı performansı ile genç yaşında Ferdi Kadıoğlu’nun da böyle bir teklif alması an meselesi gibi gözüküyor.

Ferdi Kadıoğlu ilk kez 2018 yılındayken Fenerbahçe ile anlaşma yapmıştı. Anlaşmaya göre 1,4 milyonluk bir sözleşmeye imza attı ve transfer işlemi NEC futbol kulübünden gerçekleşti. 22 yaşında olan ve orta sahada bek pozisyonunda performansını sunan Ferdi Kadıoğlu İngiltere’de popüler futbol kulüpleri arasında yer alan Brighton ve Nottingham Forest takımları ile futbol kulübü Club Brugge’den henüz yolun başındayken teklif aldı.

Avrupa’nın Gözdesi Oldu!

Başarılı oyuncu Ferdi Kadıoğlu’nun Türk futbol kulübündeki başarısı basın yoluyla yurtdışında da görünür hale geliyor. Saha içi pozisyonunu koruyan ve kariyerinde yükselişe geçen Kadıoğlu yeni sezonda Avrupa’da futbol kulüplerinin de hedefinde yer alıyor. Çocukluğu Hollanda’da geçen Ferdi Kadıoğlu Hollanda popüler futbol kulübü Ajax tarafından da ilgi görüyor. Futbolcunun değeri ise 1 milyon euroya kadar yaklaşıyor. Fenerbahçe’nin ise 15 milyon Euro’dan bu başarılı futbolcuya kapı açması bekleniyor. Alınan haberlere göre serbest kalma bedelinin ise 20 milyon lira olduğu söyleniyor.

Tüm sezon boyunca Fenerbahçe’de 13 farklı karşılaşmada forma giydi yalnızca bir kere asist yapabildi yine bu forma ile 10 farklı gole imza attı. Söylentilere göre Kadıoğlu için yapılan transfer tekliflerine yönelik henüz herhangi bir açıklama yapılmış değil. Son olarak Başakşehir ve Fenerbahçe arasında yapılan karşılaşma sonunda Başakşehir’i 1-0 mağlup ettikten sonra bu performans ile Avrupa liginde de şampiyon olmak istediğine dair mesajını da tüm dünyaya ileterek giydiği formanın hakkını vermeyi başardı.