Galatasaray IcardI Transferi İçin Seferber Oldu

Galatasaray’ ın sezon başında sürpriz bir şekilde transferin son gününde kiralık olarak kadrosuna kattığı Arjantinli yıldız golcü Mauro Icardi’ nin bonservisini alabilmek için seferber oldular.

Bu sezon sarı kırmızılı forma ile göstermiş olduğu etkili performansı ile takımı yukarı doğur çeken Mauro Icardi sezon sonun da kiralık olarak katıldığı Galatasaray’dan ayrılacak.

Sarı kırmızılı taraftarın kısa sürede sevgilisi olan Mauro Icardi teknik heyetinde gelecek sezon kadroda görmek istediği biliniyor.

Fransız ekibi PSG ile 2024 yılına kadar sözleşmesi bulunan Mauro Icardi’ nin bonservisini almak için girişimlere başlayan sarı kırmızılı takım da Erden Timur bu transfer de gene başrolde yer alacak. Sezon başında da bu transferi çok isteyen Erden Timur Arjantinli golcü Mauro Icardi ve menajeri olan Wanda Nara ‘yı ikna etmeyi başarmıştı.

Sezon sonun da Mauro Icardi’ yi bonservisi ile beraber takıma kazandırma çalışmalarında Galatasaray’ lı yöneticiler oyuncu ve menajeri açısında zorluk yaşamayacaklar. Galatasaray’ ı tek zorlayacak Fransız ekibi PSG ‘ nin Mauro Icardi’ nin 18 Milyon Euro ‘luk güncel piyasa değerini nereye kadar çeke bileceği.

Transfer de yüksek bonservis bedellerinin konuşulması transferi zorlaştırsa da Galatasaray’ lı yöneticilerin Mauro Icardi’ yi kadrosuna katmak için her yolu denemeye hazır gibiler.

MAURO ICARDİ İÇİN BONSERVİS BEDELİ VERİLMELİ

Bu sezon sarı kırmızılı takıma kattıkları ile dikkat çeken Mauro Icardi için Galatasaray yönetiminin kadrosuna kata bilmek için elinden geleni yapmasını gerekirse yükse ücretler dahilinde bonservisini de alması gerekiyor.

Çok büyük bir star olması ile beraber özel hayatındı yaşantısı ve defoları da olan bir oyuncu olsa da bu sezon Galatasaray yönetimi bu zorlu süreci Oka Buruk özellikle çok iyi yönetti.

Bu zorlu sürecin iyi yönetilmesi ve Mauro Icardi’ nin de aslında en önemlisi saha içinde sarı kırmızılı formayı giyince kendisini Galatasaray ‘a ait hissetmeye başladığını çok açık gördük. İstanbul da olmaktan da mutlu olan Arjantinli golcü sarı kırmızılı kulübün oyuncularının özel hayatlarına da karışmadan onu daha rahat ettire bilmesi Mauro Icardi’ yi tavladı diye biliriz.

Taraftarında kendisine olan ilgisinde de memnun olan Mauro Icardi bir aksilik olmaz ise bu sezon da şampiyonluk gelmesi ve gelecek sezon şampiyonlar ligine katılması halinde Galatasaray ‘In muhakkak bonservisini alması gerekiyor.

PERFORMANSI KABUL EDİLEBİLİR DÜZEYDE

Mauro Icardi her maç gol atmasa da bu sezon takımı yukarı çeken en önemli isimlerden birisi oldu.

Galatasaray’da 20 maçta 14 gol, 8 asistlik katkı sağlayan Arjantinli golü Avrupa’ da dev kulüpler de oynasa daha fazlasını yapa bilecek güçte.

PSG’ de kadrosunda düşünmediği Mauro Icardi 2024 yılında bitecek olan sözleşmesi nedeni ile de kolaylıklar sağlaması beklense de Galatasaray ‘ da ki performansı sonrasında teknik adam Christophe Galtier kararını değiştirip kadroda görmek ister ise o zaman işler karışa bilir.