Galatasaray Milot Rashica İçin Kulübü Norwich City İle Pazarlıklara Başlıyor

Galatasaray sezon başında İngiltere Championship ekiplerinden Norwich City’ de forma giyen Kosovalı hücum oyuncusu Milot Rashica’ nın 1 yıllığına kiralık olarak kadrosuna katmıştı.

26 yaşındaki Kosovalı hücum oyuncusu Milot Rashica 1 yıllık sürede sarı kırmızılı takım Galatasaray’dan yıllık 1,5 Milyon Euro kazanacağı bir sözleşmeye imza atarak sarı kırmızılı formayı sırtına giymişti.

Bu sezon sarı kırmızılı takım Galatasaray ‘ın zirve yarışı içinde olmasında pay sahibi olan 26 yaşındaki Kosovalı hücum oyuncusu Milot Rashica performansı ile Galatasaray taraftarı ve teknik heyetinin de beğenisini kısa sürede topladı.

Sezon sonunda kiralık sözleşmesi bitecek olan 26 yaşındaki Kosovalı hücum oyuncusu Milot Rashica İngiltere Championship ekiplerinden Norwich City’ ye geri dönmesine sarı kırmızılı takım izin vermeyecek gibi.

Sarı kırmızılı takım Galatasaray’ ın yöneticileri Norwich City ile sezon sonun da bir görüşme yaparak 26 yaşındaki Kosovalı oyuncusunun takımda kalmasını isteyeceklerini İngiliz kulübüne iletecekler.

Galatasaray yönetimi 26 yaşındaki Kosovalı oyuncusu için İngiliz ekibi Norwich City’ ye 5 Milyon Euro’dan başlayan bir teklif ile kapıyı açacaklar.

Hücumda Sarı Kırmızılı Takımın En Önemli Kozu

Sarı kırmızılı takımın ilk 11’in vazgeçilmezlerinden biri haline gelen Milot Rashica bu sezonki performansında kadroda en dikkat çeken isimlerinden birisi oldu.

Hücumda oldukça etkili bir isim olan 26 yaşındaki Kosovalı hücum oyuncusu Milot Rashica Birebirler de oldukça etkili olan oyuncu ile sarı kırmızılı takımın sağ çizgide vaz geçilmez isimlerinden birisi oldu ki bu sezon çıktığı karşılaşmalarda da bunu çok net gösterdi.

Çok yönlü bir oyuncu olarak sahada izlediğimiz Milot Rashica orta sahada da son maçlarda gördük ki zaman zaman orta sahada pas ve oyun kurulumunda görev alırken, çizgide dikine oyunda kanat oyununda çok etkili işler çıkardı.

Hücumda çok yönlü bir isim olan Milot Rashica son karşılaşmalarda ki oyunu ile takımın en önemli isimlerinden birisi de olmuş durumda.

Milot Rashica bu sezon sarı kırmızılı forma ile 21 karşılaşmada sahada olurken bu karşılaşmaların 15’ inde ilk 11’ de başladı. Hücumda hareketli birisi olan Milot Rashica 3 gol 4 asistlik performansı ile sarı kırmızılı takımın önemli bir oyuncusu oldu.

Norwich City Premier Lig’e Çıkamaz İse Galatasaray’ın Bu Transferde Eli Güçlenir

Sarı kırmızılı takımın İngiliz ekibi Norwich City’ den sezon sonuna kadar kadrosunda bulunan Milot Rashica’ nın transferinde eli güçlenebilir.

İngiliz ekibi İngiltere Championship Ligi’nde 7. Sırada yer alırken Premier Lig’ e çıka bilmesi için Play Off’ a kalıp bir üst lige yükselmesi gerecek ki bu sezon için çok zor.

Norwich City bu sezon bir üst lige çıkamaması halinde Milot Rashica’ nın transferinde sarı kırmızlı takıma da kolaylık sağlayarak oyuncunun yıllık ücretinden kurtulmak isteyeceklerdir.