Kasımpaşa Ligde Kalmayı Başardı

Çok uzun süreden bu yana Süper Lig’de mücadele eden Kasımpaşa’nın her sezona ilk on hedefi ile başladığını söyleyebiliriz. Lacivert beyazlı takımın Süper Lig’deki diğer takımlara kıyasla çok daha kaliteli bir kadrosu bulunuyor. Scout transferleri ile öne çıkan Kasımpaşa, genellikle üst sıralarda yer alamıyor. İstanbul temsilcisi bu sezon da benzer şeyler yaşadı.

Lacivert Beyazlı Takım Sezonu Onuncu Sırada Bitirdi

Kasımpaşa bu sezon Süper Lig’de çıkmış olduğu 36 maçın 12’sinden galibiyet ile ayrıldı. Yedi maçı beraberlik ile tamamladı. 17 maçı kaydetti. Atmış olduğu 45 gole karşılık olarak kalesinde 61 gol gördü. Sezonu 38 haftada elde ettiği 43 puanla onuncu sırada tamamladı. Dışarıdan bakıldığında Kasımpaşa’nın iyi bir sezon geçirdiği düşünülebilir. Ancak, lacivert beyazlı takım, sezon boyunca alt sıralardaydı. Küme düşme korkusunu sonuna kadar yaşadı. Zaten sezon sona erdiğinde küme düşen Giresunspor ile arasında yalnızca üç puan vardı.

Kasımpaşa bu sezon iç sahadaki 18 maçın yedisinden galibiyet ile ayrıldı. Üç beraberlik ve sekiz mağlubiyet aldı. Atmış olduğu 29 gole karşılık olarak kalesinde 33 gol gördü. Bunun yanı sıra, deplasmandaki 18 maçın sadece beşini kazanabildi. Dört beraberlik ve dokuz mağlubiyet aldı. 16 gol atıp 28 gol yedi. Kasımpaşa, hem iç sahada hem de deplasmanda başarısız bir performans ortaya koydu.

Lacivert beyazlı takımın Türkiye Kupası macerası da kısa süre içerisinde sona erdi. İstanbul temsilcisi, ilk olarak Yeni Mersin İdman Yurdu’nu eledi. Ardından, 1461 Trabzon’u 6-1 gibi farklı bir skorla geçti. Beşinci turdaki rakibi Ümraniyespor oldu. Fakat, Süper Lig’den de aşina olduğumuz rakibine 2-1 yenilerek Türkiye Kupası’na çok erken veda etmiş oldu.

Kasımpaşa’da Sezon İçerisinde Dört Teknik Direktör Değişikliği Yaşandı

Kasımpaşa sezona Sami Uğurlu ile başladı. Süper Lig’in ilk haftasında Başakşehir’e 4-0 yenildi. İkinci haftada Fenerbahçe ile oynadığı maçı da 6-0 kaybetti. İki haftada iki mağlubiyet alınması ve 10 gol yenmesi, bir şeylerin değişmesi gerektiğini ortaya koyuyordu. Sami Uğurlu’nun ardından göreve Şenol Can geldi. 1983 doğumlu teknik adam, 11 Kasım 2022 tarihine kadar Kasımpaşa’yı çalıştırdı. 1.62 puan ortalaması tutturdu. Başarısız sonuçların devam etmesinden dolayı görevinden ayrıldı.

Kasımpaşa yönetimi, Dünya Kupası için lige verilen arada takımın başına Selçuk İnan’ın getirildiğini açıkladı. 1985 doğumlu teknik adamın Kasımpaşa macerası pek uzun sürmedi. Selçuk İnan, takımının başında 13 maça çıktı. Üç galibiyet, iki beraberlik ve sekiz mağlubiyet aldı. Takımı, bu süreçte 21 gol atarken kalesinde 24 gol gördü.

Kasımpaşa’nın sezon içerisindeki son teknik direktörü Kemal Özdeş oldu. 1970 doğumlu teknik adam, Kasımpaşa’yı ligde tutmayı başardı. Lacivert beyazlı takımı önümüzdeki sezon kimin çalıştıracağı bilinmiyor. Kemal Özdeş ile yola devam edilebilir.