MUSLERA VE NELSSON SARI KIRMIZILI TAKIMIN EN FAZLA SÜRE ALAN İSİMLERİ OLDU

Spor Toto Süper Lig’de 2022 / 2023 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan sarı kırmızılı takım Galatasaray’ın en istikrarlı isimleri 36 yasındaki takımın file bekçisi kaptanı Fernando Muslera ile 24 yasındaki Danimarkalı stoper Victor Nelsson oldu.

Süper lig de 23. Şampiyonluğunu kazanan sarı kırmızılı takım Galatasaray’ da kaptan Fernando Muslera ile Danimarkalı stoper Victor Nelsson ‘un katkısı bir hayli fazla oldu diye biliriz.

Uzun yıllardır sarı kırmızılı takımın kalesini koruyan kaptan Fernando Muslera bu sezon da kritik maçlarda ki performansı ile kalesinde güven verirken, savunmadaki sezonun en iyi performansını yakalayan Danimarkalı stoper Victor Nelsson’ un katkıları da bir o kadar önemli oldu.

Sarı kırmızılı takım da 12. sezonunu tamamlayan ve büyük başarılar yaşayan Uruguaylı file bekçisi Fernando Muslera, bu sezon takımının sahaya çıktığı 34 maçın 33’ünde ilk 11’ de görev alarak 2 bin 965 dakika sahada kalıp en fazla süre alan isim oldu.

Galatasaray’da ikinci sezonunu geçiren Danimarkalı stoper Victor Nelsson ise kaptanın ardından 33 maçta 2 bin 964 dakika süre alarak sarı kırmızılı takımın en fazla süre alan ikinci oyuncusu oldu.

MUSLERA’ NIN FUTBOLU BIRAKMAYA NİYETİ YOK

Sarı kırmızılı takım da 12. sezonunu tamamlayan ve büyük başarılar yaşayan Uruguaylı file bekçisi Fernando Muslera futbolu bırakmayı düşünmüyor.

Bu sezon yaşadığı sakatlıklar sonun da inanılmaz bir sekil de çok hızlı bir iyileşme süreci ile yerine kaleci dahi aldırmayan tecrübeli isim bu sezon forma giydiği 34 karşılaşmada kalesinde sadece 26 gol gördü.

36 yasına gelen tecrübeli isim yerine kaleci arayışlarına bile yönetime izin vermiyor diye biliriz.

NELSSON TARTIŞMASIZ LİGİN EN İYİ STOPERİ

Danimarkalı stoper Victor Nelsson bu sezon ki performansı ile süper ligin en iyi stoperi olduğunu kanıtladı. Galatasaray ile 2. Sezonunu geçiren Nelsson bu performansı sonrasında adı İngiliz ekipleri ile anılıyor. Galatasaray ‘a beklediği bir bonservis bedelinin gelmesi halinde tecrübeli isim ile bu sezon yol ayrımı gele bilir.

SACHA BOEY 31 MAÇIN TAMAMINDA İLK 11’DE BAŞLADI

Sarı kırmızılı takım da sezon öncesinde ismi anılmayan ve sonradan Okan Buruk’ un yeniden takıma davet etmesi ile yıldızı gibi parlayan 22 yasındaki sağ bek Sacha Boey bu sezon alarak Muslera ve Nelsson’dan sonra en fazla forma giyen isim oldu.

22 yasındaki Fransız sağ bek Sacha Boey 31 maçta süre alırken tamamında ilk 11 de başlayarak 2 bin 715 dakika görev aldı.

Bu sezon transfer edilen Leo Dubois’nın sakatlığında kaptığı formayı bırakmayan Sacha Boey, sergilediği istikrarlı ve başarılı performansla takımının şampiyonluğuna büyük katkı sağladı. Transfer söylentileri de ardı arkası kesilmeyen genç isim kariyerine iyi bir teklif gelmesi halinde Avrupa’ da devam edecek gibi.