Samet Akaydİn Son Derece İddialı

Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig’in 19. haftasında 15 Ocak Pazar günü Saat:19.00’da konuk olacağı Gaziantep FK karşılaşması için hazırlıklarını bugün yaptığı idmanla sürdürdü. Sarı lacivertlilerin çiçeği burnunda stoperi Samet Akaydin da ilk antrenmanına çıkmış oldu. Antrenmanın ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan tecrübeli defans oyuncusu Samet Akaydin, Fenerbahçe kulübüne transfer sürecinden buradaki hedeflerine kadar son derece iddialı açıklamalarda bulundu. Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde Portekizli teknik adam Jesus önderliğinde bir kısmı basına açık olarak düzenlenen idman, salonda yapılan ısınma programı ile başladı ve ardından kuvvet çalışması ile sürdü.

Daha sonra sahay yönelen oyuncular, 2 grup şeklinde şut çalışmaları düzenledi. İdmanın basına kapanan bölümünde ise teknik ekibin direktifleri doğrultusunda futbolcular Gaziantep FK mücadelesinin taktiği üzerinde çalışmalar yaptı. İdmanda Adana Demirspor takımından henüz transfer edilen Samet Akaydin de yeni takım arkadaşlarıyla birlikte ilk kez çalışma fırsatı buldu. Tecrübeli defans oyuncusu, antrenmanın ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayarak iddialı açıklamalarda bulundu.

“Fenerbahçe Her Futbolcunun Hayalidir”

Fenerbahçe gibi büyük bir camiada yer aldığı için son derece mutlu ve heyecanlı olduğunu vurgulayan Samet Akaydin; Fenerbahçe’de oynamanın her futbolcunun hayali olduğunu, ne kadar zor ve büyük bir camiaya geldiğinin farkında olduğunu, her iki taraf için de hayırlı olmasını umduğunu, İnatçı ve pes etmeyi sevmeyen bir yapıda olduğunu, Türk gencinin isteyip de yapamayacağı bir şeyin olmayacağını, asla pes etmediğini, savaşmaktan vazgeçmeyen, formanın hakkını veren bir yapısı olduğunu, Fenerbahçe’de başarılı olacağına inandığını, yeri geldiğinde kötü oynayabileceğini ama asla kötü mücadele etmeyeceğini ve çubuklu formaya layık olmaya çalışacağını dile getirdi.

Hocası ile antrenman öncesinde bir toplantı yaptığını anlatan Akaydin, Jorge Jesus’un üçlü sisteme uyabileceği için kendisini istediğini, kendisinin bu sisteme katkısı olacağına inandığını, daha çok topla çıkan, oyunu kuran bir yapısı olduğunu, hocanın da kendisinin bu özelliklerini bildiğini, Milli takımda da savunmanın sağında ve ortasında oynadığını ve üstesinden geldiğini ifade etti.

Samet Akaydin

“İlk Şampiyonluğumu Kazanmak İstiyorum”

Açıklamalarına devam eden Samet Akaydin, Öncelikli hedefinin oynamak olduğunu, kendisini antrenmanlarda göstermek, hocanın gözüne girmek olduğunu, bu formayı bırakmak istemediğini, ilk şampiyonluğunu Fenerbahçe ile başarmak istediğini, bunun kendisi için çok önemli olduğunu, sezon sonunda şampiyon olmayı umduğunu, bunun için elinden ne geliyorsa yapacağından kimsenin şüphesi olmamasını dile getirdi. İlk formasının 3 numaralı olduğunu belirten Akaydin, Fenerbahçe’de de 3 numaralı formayı istediğini ve kendisini kırmadıklarını, 3 numranın Fenerbahçe’de çok özel bir yeri olduüunu, Kim Min-Jae’yi aratmamaya çalışacağını, takımdaki stoperlerin çok kaliteli olduğunu, kendisine güvendiğini, çalışıp kendini göstereceğini, rekabetten hiç kaçmadığını, burada da kaçmayacağını ve kendisini de göstereceğini ifade ederek sözlerini noktaladı.