Sarı Lacivertliler Jorge Jesus Sayesinde Para Basacak

Bu sezon Türkiye Süper Ligi’nde Fenerbahçe’yi devralan Portekizli teknik adam Jesus, sarı-lacivertli takımda rüya gibi bir başlangıç ​​yaptı. Avrupa ve Türkiye’de aldığı sonuçlarla dikkatleri üzerine çeken Fenerbahçe, üst üste aldığı iyi sonuçlarla da taraftarları mest etmeyi başardı. Ayrıca Portekizli kurt hoca Jorge Jesus’un oyuncu geliştirme becerisi Fenerbahçe’nin genç yıldızlarına da ilgiyi artırdı. Henüz ligin başındayken dahi Fenerbahçe’de birçok genç oyuncunun piyasa değeri yükselirken, teker teker talipler de belirmeye başladı. Bu konuda sarı lacivertli takım, Portekizli antrenörün yüksek referans geliri ile etkileyici sonuçlar elde edebilir.

Jorge Jesus, Fenerbahçe takımında geçen sezon yaşanan hayal kırıklığının ardından, bu sezon takımın başına geçmesiyle ve şu ana kadar takımda yaptıklarıyla Fenerbahçe’deki kara bulutları dağıttı. İyi sonuçlar elde eden Fenerbahçe’de Jorge Jesus’un oyunculara kattığı değer de son derece güvenilir. Önceliğini ligde şampiyonluk olarak hedefleyen Fenerbahçe, bu hedefinin yanında sezon sonunda futbolcuların satışından gelir elde etmeyi de hedefliyor.

Fenerbahçe’de 7 Oyuncu Jesus İle Değerine Değer Kattı

Birçok genç ve gelecek vadeden futbolcunun yüksek transfer ücretleri ile ayrılması muhtemel. Darwin Nunes, Bruno Fernandez ve Ruben Dias ve  gibi isimleri dünya futboluna kazandıran Jesus’un Fenerbahçe olması da bu ihtimali güçlendiren bir başka etken. Portekizli teknik adam, sarı lacivertli takımda kendisine değer katabilecek ve gelecek vadeden isimlerle yakından ilgileniyor. Antrenör Jorge Jesus‘un gelişiyle özellikle yedi oyuncunun potansiyellerini geliştirmesi bekleniyor.

Miguel Crespo, İsmail Yüksek, Osayi Samuel, Attila Szalai, Ferdi Kadıoğlu, Rossi ve Arda Güler, Sarı ve Lacivertli takımın öne çıkan oyuncuları oldu. Fenerbahçe yönetiminin de mevcut plandan çok memnun olduğu ve tam yetkiyi Portekizliye verdiği bildiriliyor. Ayrıca yaş ortalaması 25.9 olan Fenerbahçe, birçok Avrupa devinin scout görevlileri tarafından da takip edildi.

Fenerbahçe’de Değeri Katlanan Oyuncular

  • Geçtiğimiz sezon 1.5 Milyon Euro bedelle takıma katılan Miguel Crespo’nun güncel piyasa değeri 8 Milyon Euro. Oyuncunun talipleri her geçen gün çoğalırken, değerine değer katmaya devam ediyor.
  • 2 sezon önce İngiltere Championchip’ten 500 Bin Euro’ya transfer edilen Osayi Samuel’in güncel piyasa değeri 8 Milyon Euro. Birçok talibi olan Osayi Samuel’in piyasa değeri yükselişe geçti.
  • Yin 2 sezon önce takımın son transferlerinden biri olan Diego Rossi, takıma katıldığında 5.5 Milyon Euro değere sahipken şu an ki piyasa değeri 14 Milyon Euro oldu.
  • Büyük bir transfer başarısı ile takıma 2.2 Milyon Euro bedelle dahil edilen Macar stoper Attila Szalai’nin güncel piyasa değeri 14 Milyon Euro.
  • Bir başka genç yetenek Ferdi Kadıoğlu Hollanda Ligi’nden 1,4 Milyon Euro’da transfer edilmişti. Oyuncunun değeri şu an 10.5 Milyon Euro.
  • Ankaragücü’nden 1,5 Milyon Euro’ya gelen Altay şu an 15 Milyon Euro
  • Takıma 65 Bin Euro’ya gelen İsmail Yüksek şu an 2,3 Milyon Euro
  • Fenerbahçe’nin wonderkid çocuğu Arda Güler 25 Bin Euro’ya takıma katılmıştı. Genç oyuncunun piyasa değeri şu an 9 Milyon Euro