Arda Güler İçin Ali Koç İle Görüştüler

Fenerbahçe’nin ve Türk futbolunun pırlantası Arda Güler’e taliplerin sayısı her geçen gün artıyor. Başta İtalyan ekibi Napoli olmak üzere birçok Avrupa devi Arda Güler’i yakından takip ederken, parlayan yıldız Arda Güler’e bir önemli talip daha çıktığı öğrenildi. Üstelik Ali Koç ile transfer görüşmesinin yapıldığı ve Arda Güler’in bonservis bedelinin de ortaya çıktığı iddia edildi.

Sarı lacivertli takımın Gençlerbirliği alt yapısından transfer ettiği ve geçen sezon Türk futboluna kazandırılan Arda Güler, Avrupa’nın birçok dev kulüpleri tarafından çok yakından takip ediliyor. İtalyan basını, Napoli’nin özellikle Arda Güler ile ilgilendiğini ve Fenerbahçeli yöneticilerin kapısını kısa bir süre içerisinde çalacağını iddia etmişti. Ancak İtalyanların ardından başka bir Avrupa devi daha genç yıldızı yakın takibe aldı.  Oyuncunun transferi için başkan Ali Koç ile birebir görüşme yapıldığı ve genç 10 numaranın bonservis bedelinin de belli olduğu dile getirildi.

Ajax Arda’nın Peşinde! Başkanla Görüşme Yapıldı

Spor basınında yer alan flaş bir habere göre sarı lacivertli kulübün 17 yaşındaki yıldız oyuncusu Arda Güler için Hollanda Eredivisie’nin dev ekiplerinden Ajax çok ciddi bir adım atmaya hazırlanmış durumda. Ajaxlı yöneticilerin Arda Güler’in ailesi ile birlikte kulüp başkanı Ali Koç’un da kapısını çaldığı ve bir görüşme yaptığı öğrenildi. Tüm koldan Arda Güler seferberliği içerisine giren Ajax’ın bu temaslarını hızlandıracağı belirtilirken, genç yıldızın da gelişimini daha profesyonel ve sağlıklı bir şekilde sürdürebilmesi adına Ajax kulübüne sıcak baktığı belirtildi.

Genç oyuncu, bu sezon sözleşmesinde belirtilen kadar maç sınırına ulaşırsa, oyuncunun serbest kalma bedeli 20 Milyon Euro olacak. Ancak aksi bir durumda Arda Güler, 5 Milyon Euro’ya serbest kalacak. Fakat Arda Güler’in bu maç sınırını aşacağına ve 20 Milyon Euro serbest kalma maddesine sahip olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Ajax kulübünün ise bu 20 Milyon Euroluk rakamı gayet makul olarak kabul ettiği ve sezon sonunda bu bedeli Fenerbahçe’ye vererek genç oyuncunun bonservisine sahip olmak istediği belirtiliyor.

The Guardian’ın Listesine Adını Yazdırdı

Fenerbahçe’nin 17 yaşındaki genç yeteneği Arda Güler, yalnızca Türk futbolunun değil Avrupa futbolunun da çok önemli yıldız adayları arasında gösteriliyor. Kulübüyle bu sezon çok az sayıda süre almış olsa da, forma giydiği maçlarda klasını ortaya koyan Arda Güler, kendisini fazlasıyla göstermeyi başardı. Bunun sonucu olarak Arda Güler, İngiltere’de The Guardian’ın en heyecan verici 60 yetenekli futbolcu listesine adını yazdırmayı başardı.

Genç oyuncunun bu sezonki performansı göz önüne alındığında Fenerbahçe forması ile 13 mücadelede görev yapan Arda Güler, bu maçlarda 3 gol attı ve 1 asist yapma başarısı gösterdi. Henüz 17 yaşında olan genç oyuncu bu sezon ilk kez A Milli Takıma yükselmeyi de başardı.