CELTA VİGO’DA EDUARDO COUDET DÖNEMİ

Celta Vigo’ da üst üste gelen kötü sonuçların ardından Oscar Garcia ile yollar ayrıldı. Emre Mor ve Okay Yokuşlu’ nun formasını giydiği İspanyol ekibinde Garcia, çıktığı 9 maçta 7 puan toplayabilmişti. Celta Vigo, 47 yaşındaki teknik adam Oscar Garcia ve ekibinin  görevine son verildiğini açıkladı. Celta Vigo’ dan önce İsrail’ de Maccabi Tel Aviv, İngiltere’de Brighton, Watford, Avusturya’da Salzburg, Fransa’da Saint-Etienne ve Yunanistan’da Olympiakos’u çalıştıran Oscar Garcia, Kasım 2019’ da İspanyol ekibinin başına geçmişti. Geçen sezon ise Oscar Garcia ile kümede kalmayı son anda garantilemişlerdi.

Oscar Garcia

YENİ TEKNİK DİREKTÖR

Oscar Garcia ile yolların ayrılmasının ardından Celta Vigo, 46 yaşındaki Arjantinli teknik direktör Eduardo Coudet’ i göreve getirdi. Yapılan açıklamada Coudet ile Haziran 2022’ ye kadar geçerli bir sözleşme imzalandığı belirtildi. İnternacional takımındaki görevini bırakıp Celta Vigo’ ya gelecek olan teknik adam, dört yardımcısını da beraberinde getirecek. Coudet kariyerinde ilk defa bir Avrupa takımı çalıştıracak.

COUDET’İ KİMDİR?

Eduardo Coudet

Teknik direktörlük kariyerine 2015 yılında Arjantin’ in Rosaria Central takımında başlayan Coudet, daha sonra Meksika’ nın Tijuana, Arjantin’ in Racing ve Brezilya’ nın İnternacional takımlarını çalıştırdı. Futbolculuk kariyerinde ise Necaxa, San Luis, Colon, Philadelphia gibi takımlarda görev yapan Coudet, 2012 yılında futbolculuk kariyerini noktaladı.

Sevilla karşısında takımıyla ilk maçına çıkacak teknik direktörü, zorlu bir sınav bekliyor. Coudet’ in önümüzdeki maçlarda milli futbolcularımız Okay Yokuşlu ve Emre Mor’ u kullanıp kullanmayacağı merak ediliyor. Okay Yokuşlu şimdiye kadar takımıyla 4 maça çıkarken, Emre Mor ise 7 maçta süre aldı.

Celta Vigo şu ana kadar sadece Valencia maçında 3 puanla ayrılmış, Eibar, Valladolid, Levante, Elche maçlarından ise beraberlik almıştı. Barcelona, Osasuna, Atletico Madrid ve Real Sociedad maçlarında ise mağlup olan takım, topladığı 7 puanla düşme hattının bir puan üstünde 17. sırada bulunuyor.