Cengiz Ünder Kendine Hayran Bıraktı

Geride kalan sezonda Marsilya forması altında sergilediği başarılı performans sayesinde kariyerinin en iyi dönemini geçiren Cengiz Ünder, yeni sezonda da bıraktığı yerden devam ediyor. Yeni teknik direktör Igor Tudor’un yönetiminde ilk hazırlık maçına çıkan 25 yaşındaki oyuncu, ikinci yarısında girdiği oyunda fark yarattı. Kanat oyuncusunun performansı hocasını da kendine hayran yaptı. 

Harikasın Cengiz

Geride kalan sezonda Roma’dan satın alma opsiyonuyla Fransız temsilcisi Marsilya’ya transfer olan Cengiz Ünder, gelecek sezonda da en iyi performanslarından birini sergilemeye hazır görünüyor.

Başarılı oyuncu geride kalan sezonda attığı goller ve verdiği gol paslarıyla kariyerinin en başarılı sezonunu yaşamıştı. Onun bu performansı Marsilya taraftarını da mest etmişti. Tüm bunlarla birlikte oyuncunun sergileyeceği performanstan emin olan taraftarlar yine de bu sezona nasıl bir başlangıç yapılacağını merak ediyorlardı.

Marsilya’nın yıldız oyuncusu Cengiz Ünder, Igor Tudor yönetiminde çıktığı ilk hazırlık maçında rakibi adeta sahadan sildi. Igor Tudor tarafından ikinci yarı oyuna alınan Cengiz Ünder, bir asiste imza atarken, birçok kilit hareketle maça damga vurdu.

Marsilya’nın Marignane Gignac ile oynadığı hazırlık maçının ikinci yarısında oyuna giren Cengiz, müthiş bir başlangıç yaptı.

Topla buluştuğu ilk pozisyonda sağ koridordan içeri kat eden Cengiz Ünder, sol ayağıyla yaptığı vuruşta direği geçemedi. Üzerinden henüz 2 dakika geçmeden yine sağ içte topla buluşan Milli futbolcu, attığı müthiş derin topla Bamba Dieng’i topla buluşturdu ve Cengiz’in asistiyle gol geldi.

25 Yaşına Girdi

Öte yandan Cengiz Ünder 14 Temmuz tarihi itibariyle 24’üncü yaşını da doldurmuş oldu. 14 Temmuz 1997’de Balıkesir’de doğan başarılı kanat oyuncusu, erken başladığı futbol kariyerinde daha şimdiden iz bırakan isimler arasına girdi.

İzmir’in ve Türk futbolunun futbolcu fabrikası olarak anılan Altınordu’da futbol hayatına başlayan yetenekli oyuncu, burada sergilediği başarılı performansla hem Süper Lig takımlarının hem de Avrupa takımlarının dikkatini üstüne çekmeyi başarmıştı.

Yetenekli oyuncu Altınordu’dan ayrıldıktan sonra bir sezonluk Başakşehir deneyimi yaşamıştı. İstanbul temsilcisinde sergilediği performansla Avrupa ekiplerini kendisinin daha iyi bir oyuncu olduğuna dair ikna etmeyi başaran Cengiz, İtalyan temsilcisi Roma tarafından ciddi bir bonservis bedeli ödenerek transfer edilmişti.

Roma’da geçen sezonların ardından kariyerinde yeni bir sayfa açmaya karar veren 25 yaşındaki oyuncu, Marsilya’da da fark yaratan isimlerden biri olmayı bildi. Sergilediği performansla birlikte zorunlu opsiyonun gönül rahatlığıyla kullanılmasını sağlayan Cengiz, 8.4 milyon Euro karşılığında Fransız temsilcisine transfer olmuştu. 

Bununla birlikte bu sezon Jorge Sampaoli’nin ayrılmasından sonra göreve getirilen Igor Tudor da oyuncunun bu başarılı performansına hayran kalmış olmalı. 25 yaşındaki oyuncu geçen sezon taraflı tarafsız tüm futbolseverleri kendisine hayran bırakacak bir performansı zaten sergilemiş ve gelecek sezon adına da ümit vermişti.