Emre Mor 2 Yıl Daha Fatih Karagümrükte Kalacak

İnişli çıkışlı kariyerinde istikrarı bu sezon Vava Cars Fatih Karagümrük formasıyla yakalayan Emre Mor, bunun karşılığını kalıcı bir transfer gerçekleştirerek nihayet aldı.

Bu sezonun başında İspanya La Liga ekiplerinden Celta Vigo’dan Vava Cars Fatih Karagümrük’e kiralık olarak katılan Emre Mor, herkesi şaşırtarak bu transfer kararını vermişti.

Celta Vigo’da Yolculuklarla Geçen Kariyer

Geçmişte Avrupa’nın en büyük liglerinde Celta Vigo hariç hep şampiyonluk adayı kulüplerin formasını giyen Emre’nin Türkiye’de Vava Cars Fatih Karagümrük gibi mütevazi bir kulübe gelmesini kimse beklemiyordu.

Bunun elbette birkaç temel sebebi vardı. Bunlardan ilki Emre Mor’un Celta Vigo’da da bir türlü istikrarı bulamayarak artık futbol sahnesinden yavaş yavaş silinmeye başladığının düşünülmesiydi. İkinci neden ise Celta Vigo’nun Emre için güttüğü politikaydı. Zira İspanyol kulübü 13 milyon Euro bedelle Borussia Dortmund’dan kadrosuna kattığı milli oyuncuyu, bu bedelden zarar etmeden yollamak istiyordu.

Bu sebeple onun kiralık anlaşmaları da bu bedele yakım meblağ ödemesi muhtemel kulüplere oluyordu. Hatırlanacağı gibi La Liga temsilcisi Emre’nin kendi oyuncuları olduğu süre boyunca milli oyuncuyu iki farklı kulübe kiralamıştı.

Bunlardan ilki Spor Toto Süper Lig’in büyük kulüplerinden Galatasaray olmuş fakat ne yazık ki oyuncumuz teknik direktör Fatih Terim yönetiminde sarı kırmızılı kulüpte iyi bir performans sergileyememişti.

Galatasaray’daki günlerinin Emre için bu kez Yunanistan yolculuğu ufukta görünmüştü. Yunanistan’ın en güçlü takımı olarak bilinen Olympiacos’a kiralanan Emre Mor, burada da yarım sezonda aradığını bulamamıştı.

Geçtiğimiz sezonda La Liga’ya Celta Vigo formasıyla geri dönen Emre, sezonun başında üst üste forma giymeye başlamıştı. Buna karşın yaşadığı kasık sakatlanmaları sebebiyle sezonun çoğunu sağlık heyetiyle geçirmek zorunda kaldı ve kariyerinde deyim yerindeyse dibi gördü.

Emre Mor Yeniden Doğuş Sinyalleri Verdi

emre mor

Sezon başında Emre’nin kariyerini nerede sürdüreceği çok merak ediliyordu. Çünkü geçtiğimiz sezondan sonra Celta Vigo’nun onunla devam etmeyeceği neredeyse kesin gibiydi.

Hayatta bazen ileriye gitmek için geriye bir adım atmak gerek düşüncesiyle Emre de artık durumun ne olduğunu çok net anlamıştı. O artık Borussia Dortmund’a giden süper yıldız adayı değildi. Belki yetenekleri hala duruyordu ancak kendini tekrar kanıtlaması gerekiyordu. Tıpkı Danimarka’daki ilk günlerinde olduğu gibi…

Bu düşüncelerle en doğru kararı vermek için kulüp arayan Emre için Türkiye’den cazip bir teklif geldi. Başkan Süleyman Hurma’nın önderliğinde son yıllarda gittikçe güçlenen Vava Cars Fatih Karagümrük, onu anavatanına getirmek istiyordu.

Emre Mor bu teklife sıcak yaklaştı ve Vava Cars Fatih Karagümrük, Celta Vigo ile opsiyonlu bir transfer anlaşması imzaladı.

Sezon başından itibaren düzenli forma şansını elde eden Emre Mor, özellikle teknik direktörlüğe Volkan Demirel’in gelmesiyle vites arttırdı.

Bunun sonucunda Vava Cars Fatih Karagümrük de Emre’nin opsiyonunu sezon bitmeden kullandı. Resmi açıklamanın sezon sonunda yapılması kaydıyla Emre Mor ile 2 yıllık sözleşmenin imzalandığı belirtiliyor. Açıklamanın Celta Vigo ile olan resmi sözleşmenin son tarihinden itibaren yapılması bekleniyor.