Emre Mor Fatih Karagümrük’ü Taşıdı

Son haftalarda Fatih Karagümrük adına en sevindirici gelişmelerden birisi kariyerinin geçmişte kalan dönemi büyük bir hayal kırıklığı olan Emre Mor’un performansındaki yükseliş oldu. İstanbul temsilcisinin 24 yaşındaki yıldız oyuncusu, son haftalarda form grafiğini oldukça iyi yükseltmiş ve bu durum Teknik Direktör Volkan Demirel olmak üzere tüm Fatih Karagümrük teknik ekibi tarafından öne çıkartılmıştı. 26 Şubat 2022 tarihinde oynanan Başakşehir maçında görüldü ki teknik ekibin Emre Mor ile alakalı söylediklerinde gerçeklik payı varmış. Zira 24 yaşındaki oyuncunun şahane performansı Fatih Karagümrük’ün sahadan galip ayrılmasını sağladı.

Fark Yaratan

Uzun bir süreden bu yana hayal kırıklıklarıyla anılan kariyerini Fatih Karagümrük’te toparlamaya başlayan Emre Mor, oldukça iyi bir performans göstermeye devam ediyor.

24 yaşındaki oyuncu Süper Lig’de 27’nci haftasında Başakşehir karşısında sahadaydı. Fatih Karagümrük Teknik Direktörü Volkan Demirel’in vazgeçilmezlerinden biri haline gelen Emre Mor, maçta süre aldığı 84 dakika içerisinde takımının da sahanın da en iyi isimlerinden birisiydi.

Başakşehir savunmasını oldukça zor duruma sokan Emre Mor, takımının 1-0 geriye düştüğü maçta 2-1 öne geçmesini sağlayan golün de pasını veren isimdi. Ceza sahası içerisine girerken Başakşehir savunmacısı Epureanu’yu oldukça zor durumda bırakan 24 yaşındaki yetenekli kanat oyuncusu, Ahmed Musa’ya sert bir top çıkardı. Ahmed Musa için sadece kaleye topu yuvarlama görevi kalırken Emre Mor’un da birebirlerde ne kadar etkili bir oyuncu olabileceği tekrar görüldü.

İkinci yarıda da birçok atakta Fatih Karagümrük adına önemli silahlardan birisi olan Emre Mor, 84’üncü dakikada sakatlandı ve yerini Yannis Salibur’a bıraktı. Fatih Karagümrük ise Başakşehir gibi ligin en formda ve en güçlü ekiplerinden birisi karşısında aldığı 3 puanla birlikte hem moral buldu hem de özgüven tazeledi.

Odaklanan

Emre Mor ile alakalı olarak Fatih Karagümrük Teknik Ekibi ve Teknik Direktörü Volkan Demirel’in bu kadar fazla Milli Takım vurgusu yapıyor olması gerçekten boşa değil. Belli ki takım Emre Mor’un kafasına koyduğu fikre daha da fazla inanabilmesi adına çalışıyor ve bu çalışmalar da meyvesini veriyor.

Süper Lig’deki oyuncuların isimleri bir kâğıt üzerinde inceleniyor olsa, Emre Mor ligin en zor yönetilebilir oyuncuları arasına rahatlıkla girebilir. Fatih Terim ve Thomas Tuchel gibi teknik direktörlerin yönetiminde dahi uslanmayan Emre Mor adına belli ki ihtiyaç olan biraz daha tecrübe ve zamanmış.

24 yaşındaki yetenekli sağ kanat Volkan Demirel yönetiminde kelimenin tam anlamıyla kendisini buldu. Son haftaların Fatih Karagümrük adına en formda isimlerinden birisi olan Emre Mor’un Başakşehir gibi bir takım karşısında fark yaratabilecek yeteneklere haiz olduğu zaten biliniyordu ancak bilinenin sahaya yansıması pek mümkün gözükmüyordu. Ancak Emre Mor Milli Takım’a geri dönme hedefinde ne kadar ciddi olduğunu bir maçta daha göstererek kendisine güvenmeyenleri yanıltmayı başardı.