Emre Mor Bu Sefer Çeviremedi

Bu sezon Volkan Demirel yönetimindeki Fatih Karagümrük’te hücumun en etkili silahlarından biri haline gelen Emre Mor, takımına yaptığı katkılarla birlikte öne çıkmıştı. İstanbul temsilcisinin sahada veya yedek kulübesinde bulunması fark etmeksizin en önemli hamlelerinden biri olan Emre Mor, Ziraat Türkiye Kupası’nda oynanan Sivasspor maçında oyuna sonradan girdi ancak istenilen performansı sergileyemedi.

Hamle Gücü

Uzun bir süredir düşüşte olan kariyerini toparlamak konusunda Fatih Karagümrük’te iyi bir iş çıkartan Emre Mor, Süper Lig’de ve Ziraat Türkiye Kupası’nda takımına katkılar sağlamayı başardı.

Süper Lig kariyerindeki ilk asistini ve ilk golünü bu sezon Fatih Karagümrük formasıyla yapan Emre Mor’un sezonun geri kalanında oynadığı en iyi maç ise Türkiye Kupası Son 16 Turu müsabakasında karşı karşıya gelinen Konyaspor ile oynanan maçtı.

O maçta Volkan Demirel tarafından yedek kulübesinde bekletilen Emre Mor, oyuna sonradan girdikten sonra iyi durumda olmayan Konyaspor savunmasını tarumar etmiş ve 1 gol ile 1 asist üreterek maçın yıldızı olmuştu.

Fatih Karagümrük Konyaspor karşısında oynanan maçtan galip ayrıldıktan sonra Çeyrek Final turunda Sivasspor ile eşleşti. Bu maçın bir provası olarak sayılabilecek Süper Lig’in 26’ıncı hafta maçında rakibini 1-0 ile geçen Fatih Karagümrük’te sahanın en iyi isimlerinden biri yine Emre Mor’du.

Ancak Ziraat Türkiye Kupası’nda oynanan ve tek maç olduğu için telafisi olmayan müsabakada Emre Mor da Fatih Karagümrük de istediklerini sahaya koyamadılar.

Etkisiz

Sivasspor gününde olduğu maçlarda rakibinin oyununu kilitlemek konusunda ligin en iyi takımlarından biri ve Kırmızı Beyazlı takımın fizik gücü gerçekten çok yüksek.

Hâl böyle olunca yenilmesi çok daha zor bir takım haline gelen Sivasspor karşısında Emre Mor’un yedek kulübesinden hamle olarak değerlendirilmesi pek de iyi bir hamle olmayabilir. Zira Konyaspor karşısında hamle olarak değerlendirilen Emre Mor için ciddi bir avantaj olan dağınık savunma durumu Sivasspor’da pek geçerli olmayabiliyor.

Nitekim 2 Mart 2022 tarihinde oynanan maçta gerçekleşen senaryo da böyle oldu ve Sivasspor Fatih Karagümrük karşısında pek fazla açık vermedi. Bu pencereden bakıldığında Emre Mor’un sahada olmasının Sivasspor savunmasını daha fazla dağıtmaya yardımcı olması daha muhtemel olabilirdi.

Bununla birlikte Fatih Karagümrük Teknik Direktörü Volkan Demirel 28’inci haftada oynanacak Altay maçını düşünmüş olabilir, Emre Mor bu maçta kendini yorgun hissetmiş olabilir ve başka ihtimaller de masada olabilir.

Emre Mor ve Fatih Karagümrük adına Ziraat Türkiye Kupası macerası sona erdi. Pek tabii kimse 24 yaşındaki oyuncunun takımını sırtlayıp kupaları kazandırmasını beklemiyordu ancak yetenekli oyuncunun da taze kan olarak çok daha iyi bir performans sergilemesi gerekirdi.

Bu bağlamda Fatih Karagümrük teknik ekibinin takımla birlikte performansı düşen oyuncuların bu sıkıntılarına çözüm bulması ihtiyacı da ortaya çıkmış oldu.