Emre Mor ve Arkadaşlarından Kötü Veda

Bu sezon giymeye başladığı Fatih Karagümrük forması altında oldukça dikkat çekici bir performans sergilemeyi başaran Emre Mor, takım arkadaşlarıyla olan uyumuyla da öne çıkıyor. Fatih Karagümrük’ün son haftalardaki başarılı sonuçlarına katkı yapmayı da başaran Emre Mor, Süper Lig’de oynanan maçta çok iyi performans gösterdiği Sivasspor karşısına 2 Mart 2022 günü Ziraat Türkiye Kupası kapsamında çıktı. Can sıkıcı olayların gerçekleştiği iddia edilen maçtan galip ayrılan taraf ise ev sahibi Sivasspor oldu.

Tersine Dönen

2021/2022 sezonunun başında Süper Lig ekiplerinden Fatih Karagümrük ile anlaşmaya varan Emre Mor, kendisinden beklenmedik bir biçimde burada oldukça iyi bir performans göstermeye başladı.

Fatih Karagümrük’ün yeni teknik direktörü Volkan Demirel’in takımın başına gelmesiyle birlikte form grafiğinde yükselişe geçen 24 yaşındaki yetenekli oyuncu, Süper Lig’de özellikle 22’inci hafta itibariyle iyi işler çıkarmayı başarmıştı.

Bu iyi performanslardan birini Sivasspor karşısında 1-0 kazanılan maçta gösteren Emre Mor adına aynı sorumluluk yine Sivasspor karşısında Ziraat Türkiye Kupası için oynanacak maçta da vardı. Ancak ne Fatih Karagümrük ne de oyuna sonradan dahil edilen Emre Mor sahada etkili performans gösteremediler.

Volkan Demirel tarafından yedek soyundurulan Emre Mor, 65’inci dakikada Ahmed Musa yerine oyuna girdi. Hatırlanacağı üzere Süper Lig’in 27’inci haftasında oynanan maçta Emre Mor pası vermiş Ahmed Musa golü atmış ve Fatih Karagümrük o golle sahadan 2-1 galip ayrılmıştı.

Yaklaşık 30 dakika sahada kalan Emre Mor adına da takımı adına da çok iyi bir performansın sahada olmaması maçın da Sivasspor lehine bitmesine yol açtı. Fatih Karagümrük 2021/2022 sezonunda Ziraat Türkiye Kupası macerasına Çeyrek Final aşamasıyla birlikte veda etmiş oldu.

Rotasyon

Volkan Demirel kuvvetle muhtemel Konyaspor karşısında oynanan maçtan da referans almış olacak ki Emre Mor’u yedek kulübesinde bir silah olarak bekletmeyi tercih etti.

Hatırlanacağı üzere Emre Mor 5-4 biten maçta oyuna sonradan girmiş ve 1 gol ile 1 asist yaparak maçın yıldızı olmayı başarmıştı. Ancak Sivasspor karşısında aynı senaryo bu sefer farklı bir sonuç doğurdu ve Fatih Karagümrük kupaya veda etti.

Açık belirtmek gerekirse Volkan Demirel sonrası Fatih Karagümrük’ün çok daha kapalı kutu olarak nitelendirilebilecek ve oyuncularının bireysel yetenekleri sayesinde öne çıkan bir takım olduğunu ifade etmek yanlış olmaz.

Kadrosunda hem kağıt üstünde hem de yetenek çerçevesinde oldukça önemli isimleri barındıran Fatih Karagümrük bu formül sayesinde birçok maçta sürpriz yapmayı da başardı. Ancak Sivasspor gibi net bir oyunu olan ve bu oyunu sahaya yansıtabildiği zamanlarda ligin en zor mağlup edilebilen takımlarından biri haline gelen rakipler Fatih Karagümrük’ü zorlayabiliyor.

Bundan sonra odağını tamamen Süper Lig’e verecek olan Fatih Karagümrük, sezonu en iyi sıralamada bitirmeyi hedefleyecek.