Emre Mor Fenerbahçe İle Anlaştı, Formayı Giydi

Sarı lacivertli ekip daha önce anlaşmaya vardığı Emre Mor ile sözleşme imzaladı. Sarı Lacivertli çubuklu formayı giyen 24 yaşındaki kanat oyuncusu Celta Vigo’dan kiralık olarak geçtiğimiz sezon Fatih Karagümrük forması giymişti.

İspanyol ekibi Celta Vigo ile sözleşmesinin son senesinde olan Emre Mor, Fatih Karagümrük’te forma giydiği süre zarfında Spor Toto Süper Ligde dönem dönem sergilemiş olduğu başarılı performans ile kırmızı siyahlı kulübün başkanı Süleyman Hurma’nın gözüne girmeyi başardı. Başkan Süleyman Hurma’nın her açıklamasında kendisine yer verdiği yetenekli futbolcu için övgü dolu sözlerle bahsetmiş hatta oyuncunun yeteneklerine değer verildiği takdirde çok daha yararlı bir oyuncu olacağını ifade etmişti.

Fatih Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma’nın bu ilgisi ile birlikte İspanyol kulübü Celta Vigo ile sözleşmesinin son yılında olmasını iyi değerlendirildi. Fatih Karagümrük yönetimi Emre Mor ve oyuncunun menajeri ile doğrudan iletişime geçerek yetenekli oyuncu ile sözleşme imzalamak istediğini iletti. Bu dönemde Emre Mor’a futbol piyasasında çok fazla ilgi duyulmaz iken Süleyman Hurma’nın talimatı doğrultusunda erken hamle yapan Fatih Karagümrük, Emre Mor ve menajeri ile anlaşmayı başardı ve sezon sonu için sözleşme imzaladı.

Sezonun ikinci yarısında Fatih Karagümrük forması ile başarılı bir performans sergileyen Emre Mor, bu performans ile Spor Toto Süper Ligde başta şampiyon olan Trabzonspor olmak üzere gelecek sezon şampiyonluk hedefi olan Fenerbahçe ile Beşiktaş’ın da radarına girmişti. 30 Haziran 2022’de Celta Vigo ile sözleşmesi biten oyuncu 1 Temmuz 2022 tarihi itibari ile bonservisi ile birlikte Fatih Karagümrük’ün futbolcusu oldu.

Emre Mor Hedefi Olan Takımlar İçin Strateji Bir Hamle

Spor Toto Süper Ligde 8+3 yabancı kuralının devam edecek olması ile birlikte sezonu başarılı bir ikinci yarı performansı ile başarılı bir şekilde tamamlayan Emre Mor gelecek sezon Spor Toto Süper Ligde hedefi olan takımlar için hedef bir oyuncu haline geldi. Hem yerli kuralında rotasyonu güçlendirecek bir isim olması hem de yetenekli bir isim olduğundan dolayı transfer hedefi oldu. Emre Mor, şampiyonluk hedefi olan takımlar için yetenekli bir yerli oyuncu kadrosuna katma şansı sunuyordu.

Fenerbahçe Emre Mor’u Kadrosuna Katmayı Başardı

Fenerbahçe’nin yaptığı açıklamaya göre 24 yaşındaki Emre Mor ile 3 yıllık sözleşme imzalandı. Fenerbahçe resmi internet sitesinde yaptığı açıklama ile hoş geldin dileklerini iletirken nice zaferler ve şampiyonluklar dileğini iletti.

Fenerbahçe’nin Avusturya kampına katılan Emre Mor, Teknik Direktör Jorge Jesus ile tanışmasının ardından takımla birlikte çalışmalara başladı. Partizan ile Avusturya Kampında hazırlık maçına çıkan Fenerbahçe forması ile maçın ikinci yarısında forma şansı bulan Emre Mor, oyuna dahil olduktan sonra sürati ve dripling özelliği ile kendini gösterdi.