Emre Mor’dan Sarı Lacivertli Açıklamalar

Bu sezon Süper Lig temsilcisi Fatih Karagümrük ile birlikte mest eden bir performans ortaya koyan Emre Mor, kariyerinin en iyi dönemini geride bırakmış ve sergilediği performans onu transfer döneminin gözdesi yapmıştı. 24 yaşındaki oyuncuyu başta Fenerbahçe olmak üzere büyük takımlar listelerine alırlarken, Sarı Lacivertli ekip transferi tamamlamayı da bildi ve yetenekli kanat oyuncusunu kadrosuna kattı. Bu gelişmeden sonra hemen Fenerbahçe’nin kampına katılan Mor, mikrofonun başına geçti ve kendine, takıma ve geleceğe dair önemli ifadelerde bulundu.

Sadece Fenerbahçe’yi İstiyor

Bu sezon Süper Lig’de oldukça dikkat çeken ekiplerden biri olan Fatih Karagümrük, bu performansıyla alkış toplamış ve ligi de iyi bir noktada tamamlamayı başarmıştı.

İstanbul temsilcisinin bu performansında etkisi en büyük olan isimlerden birisi kuşkusuz Emre Mor’du. 24 yaşındaki yetenekli kanat oyuncusu kariyerinin artık iyiden iyiye sallantıya girdiği bir dönemde geldiği kulüpte fark yaratan oyuncu olmayı başardı.

Zihinsel anlamda sağladığı gelişimin yanı sıra gole yaptığı katkıyla da öne çıkan yetenekli oyuncu bu performansıyla büyük takımların da radarına girdi ve nitekim Fenerbahçe’ye transfer oldu. Sarı Lacivertli takımın kampına katılan isimlerden de biri olan Mor, burada önemli açıklamalarda bulundu.

Sarı Kanaryanın uzun bir süredir gözdesi olan Arda Güler’i kendisinin ilk dönemine benzettiğini ifade eden 24 yaşındaki oyuncu, bu bağlamda Arda’ya elinden geldiğince yardımcı olacağını ve kendisinin yaptığı hataları yapmamasını anlatacağını aktardı.

Türkiye’de top koşturmak istediği tek kulübün Fenerbahçe olduğunu ve bu bağlamda Sarı Lacivertli formayı giymekten onur duyduğunu aktaran Emre Mor, yaptığı bu açıklamayla Galatasaraylı taraftarları da kızdırdı.

Hatırlanacağı üzere yetenekli oyuncunun kariyerinde yine düşüş yaşadığı bir dönemde Fatih Terim onu Galatasaray’a kiralık olarak transfer etmişti.

Volkan Demirel’e Minnettar

Oyuncu aynı zamanda Fenerbahçe’nin de eski bir efsanesi olan Volkan Demirel’e olan teşekkürlerinden bahsetti.

Bazı hocalarla farklı bir tonda uyum sağlandığını hatırlatan Emre Mor, Volkan Demirel’in kendisine hem Fatih Karagümrük sürecinde hem de Fenerbahçe transferinde çok yardımcı olduğunu belirtti.

Fatih Karagümrük döneminde de Volkan Demirel’in ayrılığına en çok üzülen isim Emre Mor oldu. Farioli zamanında kadroya girmekte zorlanan Emre, Volkan Demirel’in gelişiyle ilk 11’de kendisine yer bulup gol ve asist katkısı vermeye başladı. Volkan Demirel öncesinde golü ya da asisti bulunmayan Emre Mor, Volkan Demirel ile 5 gol atıp 3 de asist yaptı.

Kariyerinde bir dönüm noktası yaratan teknik adamının ayrılığına kayıtsız kalmayan 24 yaşındaki yetenekli oyuncu, Volkan Demirel’e vedasında belki bir gün yollarının kesişebileceğini ifade etti.

Volkan Demirel’in kendisine kattığı her şey için genç teknik adama müteşekkir olduğunu dile getiren Emre Mor’un açıklaması gerçekten duygu yüklüydü. Fatih Karagümrük için imza töreninde hırslı ve duygulara önem veren bir teknik direktör olduğunu söyleyen Volkan Demirel, saha kenarında da bunu gösterdi. Demirel’in gol sevinçlerindeki hırslı hareketleri de çok konuşulmuştu.