Emre Mor Fırsatı Değerlendirdi Meyveyi Topladı

Bu sezon Süper Lig temsilcisi Fatih Karagümrük ile gösterdiği performans Emre Mor’a belki de kariyerinde ilk kez performansı sayesinde olumlu ifadelerin kullanılmasını sağladı. Bu bağlamda erken başlayan kariyerinin en iyi dönemlerinden birini geçirmeyi başaran oyuncunun Fenerbahçe ile anlaşması net. Öte yandan oyuncunun artık bir diğer hedefi de Milli Takım’a geri dönebilmek olacak.

Avrupa Kapısı

Bu sezon İspanyol kulübü Celta Vigo tarafından 3’üncü ve son kez bir başka takıma kiralanan Emre Mor adına, Fatih Karagümrük’te göstereceği performans kariyerinin ne yönde ivmeleneceğinin de en net göstergesi olacaktı.

24 yaşındaki yetenekli oyuncu Süper Lig temsilcisinde gösterdiği performansla kuvvetle muhtemel tüm futbol kamuoyunu yanılttı. Fatih Karagümrük formasıyla sahaya çıktığı maçlarda sanki hiç o haylaz çocuk değilmişçesine performanslar sergileyen Emre Mor adına en özel an ise kuşkusuz Kayserispor maçında attığı 3 golle takımına 3 puanı getirdiği anlardı.

Bu performansıyla birlikte üstün yeteneklerinden sonra belki de ilk kez övgüyle bahsedilen bir oyuncu olmanın mutluluğunu yaşayan Emre Mor, bir televizyon programına özeleştiriler ve itiraflarla dolu açıklamalar yapmıştı.

Sosyal çevresinden kafa yapısına kadar bu performansında etkili olan birçok konuya değinen yetenekli kanat oyuncusu, Avrupa’ya geri dönmek adına da yeşil ışık yaktı. Borussia Dortmund ve Celta Vigo gibi önemli ekiplerin formasını terleten Mor, buralarda o haylaz dönemlerinin verdiği olumsuz etki nedeniyle tutunamamıştı.

Doğru zaman geldiğinde doğru yerde olabilmek adına elinden geleni yapmaya devam edeceğini dile getiren yetenekli oyuncunun bu açıklamaları futbol kamuoyu tarafından da takdirle karşılandı. Ailevi yapısı ve yetiştiği ortam nedeniyle futbolun içinden gelenlerin pek de ümitli olmadığı oyuncu bu zaman kadar kendisi hakkında olumsuz düşünenleri haklı çıkartmıştı ancak geçirdiği bu olgunluğun Emre Mor’a bir hayli yaradığını söylemek gerekiyor.

Ay Yıldızlı Forma

Öte yandan Fatih Karagümrük eski Teknik Direktörü Volkan Demirel’in de açıkladığı gibi Emre Mor da Milli Takım formasını tekrar sırtına geçirebilmek konusunda çok arzulu olduğunu dile getirmişti.

Kayserispor karşısında 3 golle şov yaptığı gün aynı zamanda aday kadroya dahil edilmediğini öğrenen Mor, bu konuyla alakalı olarak olabilecek en iyi cevabı verdi. Kendisi böyle çalıştıktan ve performansını belirli bir istikrarla sergiledikten sonra bir gün Milli Takım’a döneceğine inandığını ifade eden Mor’dan gelen bu açıklamalar da oldukça değerliydi.

Türkiye’deki futbolseverleri bir dönem oldukça heyecanlandıran ve Lionel Messi yakıştırmaları yapılan Emre Mor kendi de ifade ettiği gibi bu yakıştırmaların ve basının bir anda yükseltip bir anda batıran yapısının baskısını kaldırmakta zorlandı.

Ancak yine 24 yaşındaki oyuncunun belirttiği gibi belki iyi bir çocuk olamadı ama ikinci bir şansı gerçekten hak etti.

Bakalım Fenerbahçe macerası yetenekli oyuncuya Ay-Yıldızlı formanın kapısını açacak mı?