Emre Mor Transferinin Detayları Belli Oldu

Fenerbahçe; önümüzdeki sezon kesinlikle Süper Lig’de şampiyon olmak istiyor. Başkan Ali Koç; takımı şampiyon yapabilmek adına hiçbir masraftan kaçınmıyor. Sarı lacivertli takım; şu ana kadar Portekiz’in Santa Clara takımında forma giyen Lincoln Henrique’nin yanı sıra Bruma ve Emre Mor’u da kadrosuna kattı. Ancak, transferler sürecek. Fenerbahçe’nin yapmış olduğu üç transfer arasında bilhassa Emre Mor’un dikkat çektiğini ifade edebiliriz.

Bazı futbolseverler; Emre Mor’un Fenerbahçe için yanlış bir tercih olduğunu düşünüyorlar. 25 yaşındaki oyuncunun bugüne kadar istikrarsız bir performans sergilemesi, hem saha içi hem de saha dışı sorunlar yaşaması dikkat çekici! Geçtiğimiz sezon Fatih Karagümrük’te fena olmayan bir performans ortaya koyan Emre Mor; kafa olarak futbola geri döndüğünü belli etmişti. Bu durum; Fenerbahçe başkanı Ali Koç’u heyecanlandırdı. Emre Mor’un eski hocası Volkan Demirel’in onay vermesiyle de oyuncu Fenerbahçe’ye transfer oldu.

Transferin Mali Şartlarına Dair Bilgiler Ortaya Çıktı

Fenerbahçe; geçtiğimiz gün Emre Mor’u resmi olarak kadrosuna kattığını açıkladı. Oyuncu ile üç yıllık sözleşme imzalandığına dair hem resmi siteden hem de sosyal medya hesaplarından açıklama yapıldı. Fenerbahçe; Emre Mor için Fatih Karagümrük’e 2 milyon Euro bonservis ödeyecek. Bunun yanı sıra, oyuncunun ilerleyen yıllarda farklı bir kulübe satılması halinde elde edilecek gelirin yüzde 20’si Fatih Karagümrük’e ödenecek. Ayrıca, Fenerbahçe’nin altyapıdan bir oyuncuyu da Fatih Karagümrük’e verdiği söyleniyor.

Efecan Mızrakçı Fatih Karagümrük’e Gidecek

Fenerbahçe; Emre Mor transferi için Fatih Karagümrük’e Efecan Mızrakçı’yı da verecek. 9 Ocak 2004 tarihinde dünyaya gelen genç oyuncu sağ bek pozisyonunda oynuyor. Buna ek olarak, sağ ve sol kanatta da forma giyebilir. Sarı lacivertli takım; 18 yaşındaki futbolcuyu Fatih Karagümrük’e gönderecek. Ancak, oyuncunun ilerleyen yıllarda iyi performans göstermesi halinde öncelikli satın alma hakkına sahip olacak.

Emre Mor’un Alacağı Ücret Açıklandı

Henüz 19 yaşındayken dönemin milli takım teknik direktörü Fatih Terim tarafından kadroya alınan ve Euro 2016’ya da götürülen Emre Mor; geride bıraktığımız altı yıl içerisinde kötü günler geçirdi. Fakat, Fatih Karagümrük’te kendisini buldu. Genç futbolcu; Fenerbahçe’de şampiyonluk yaşamak ve Şampiyonlar Ligi’nde forma giymek istiyor.

Emre Mor; daha önce de ifade ettiğimiz gibi üç yıllık sözleşmeye imza attı. Oyuncunun Fenerbahçe’den her bir sezon için 750 bin Euro garanti ücret alacağı ifade ediliyor. Bunun yanı sıra, bu bedelin maç başı ve primlerle beraber artması da söz konusu olabilir.

Genç Futbolcu Beşiktaş’ı Reddetti

Emre Mor’u Fenerbahçe’nin yanı sıra Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş da istiyordu. Siyah beyazlı takım; Fatih Karagümrük’e bir miktar paranın yanı sıra Salih Uçan’ı vermeyi teklif etti. Ancak, Emre Mor; Fenerbahçe’ye gitmek istediği için Beşiktaş’ın teklifi ile ilgilenmedi.