Emre Mor Kendini Takıma Kabul Ettirdi

Spor Toto Süper Lig’de Vava Cars Fatih Karagümrük formasıyla oldukça başarılı bir sezon geçiren Emre Mor, takıma kendini kabul ettirmeyi başarmış görünüyor.

Emre Mor, futbol sahnesine çıktığı ilk günden beri adından sıkça söz ettirmeyi başardı. Kariyerine Danimarka’da başladıktan sonra dönemin Türk Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim tarafından milli formaya davet alan Emre için o günler büyük değişimleri beraberinde getirmişti.

Büyük Yükseliş Büyük Düşüş

emre mor

Potansiyel yıldız adayı, Danimarka’da kendi halinde genç bir futbolcuyken bir anda tüm Avrupa’nın gözlerini üzerine diktiği geleceğin en önemli yıldızlarından biri olarak konuşulmuştu.

Türkiye Milli Futbol Takımı ile gösterdiği çok kısa süreli performans bile onun yükselmesine yetmişti. Zira Emre Mor’un sahip olduğu saf yeteneğin seviyesi, dünya futboluna damga vuranlar ile benzer ölçekte görülmüştü.

Bunun en büyük kanıtı ise daha o yaşlarda teknik direktör Thomas Tuchel yönetimindeki Borussia Dortmund takımının onu transfer etmesiydi.

Danimarka’da kendi halinde futbol oynamaya çalışan genç bir çocuk, aylar içinde kendini dünyanın en elit antrenörlerinden birinin elinde dünyanın en yüksek seviyeli liglerinden birinde, Avrupa’nın en güçlü spor kültürlerinden birine sahip olan Borussia Dortmund’da bulmuştu.

Elbette şöhret ve bir anda gelen bu radikal hayat değişimi Emre Mor için bazı tehlikeler barındırıyordu. Emre Mor da ne yazık ki o tehlikelerin hemen hepsine düştü. Çok kısa bir süre sonra Borussia Dortmund, onun beklenen mental gelişimi sağlayamayacağını söyleyerek Emre’yi gözden çıkardı ve İspanyol Celta Vigo takımına gönderdi.

Emre Mor’un düşüşü Celta Vigo’da da devam etti ve orada zaten istikrarlı olmayan bir kulüpte birçok farklı teknik direktörle çalışıp çoğunluğuyla sorunlar yaşadı.

Kendini bulmak için geldiği Galatasaray’da da durum aynı oldu. Onu dünya futboluna sunan hocası Fatih Terim ile çalışarak büyük fırsat elde etmesine karşın, Emre yine bu fırsattan yararlanamadı.

En nihayetinde Galatasaray’dan Celta Vigo’ya oradan da Yunanistan takımı Olympiacos’a gönderilen oyuncunun belki de son şansı ise bu sezonun başına eline geçti.

Emre Mor Artık Takımın Yıldızı

Spor Toto Süper Lig’e çıktığı ilk günden beri saygın bir konum elde eden Vava Cars Fatih Karagümrük, Emre Mor’u kadrosuna kattı.

Emre Mor, Vava Cars Fatih Karagümrük formasıyla ilk döneminde teknik direktör Francesco Farioli ile çalıştı. İtalyan teknik direktör döneminde istenen patlamayı yapamayan oyuncu, takımın başına Volkan Demirel’in gelmesiyle bambaşka bir dönüşüm geçirdi.

Teknik direktör Volkan Demirel ile ağabey kardeş ilişkisi yaşayan Emre, geldiğimiz noktada Vava Cars Fatih Karagümrük formasıyla 21 maçı geride bıraktı.

Bu 21 maçta 4 gol 2 asistilik performans sergileyen oyuncunun kulüpte geldiği nokta ise geçen hafta oynanan Trabzonspor maçının ardından, teknik sorumlu Atılay Canel’in açıklamalarında saklıydı.

Dün istenmeyen ve bitti denilen Emre için Atılay Canel maç sonunda şunları diyordu:

“Bugün Emre Mor olsaydı galip gelebilirdik.”