Emre Mor ve Volkan Demirel İlişkisi Neden Farklı

Şu sıralarda Vava Cars Fatih Karagümrük forması giymekte olan Emre Mor, teknik direktör Volkan Demirel’in dokunuşuyla toparlanma sinyalleri vermeye başladı.

Oyuncumuzun bu çıkışı başta Türkiye’deki futbolseverler olmak üzere, onun yeteneklerinden haberdar olan herkesi heyecanlandırdı. Bu çıkıştaki aslan payını ise elbette teknik direktör Volkan Demirel aldı.

Hemen herkes nice çok kariyerli teknik direktörlerin bir türlü verim alamadığı Emre Mor’un, kariyerinin ilk günlerindeki Volkan Demirel yönetiminde nasıl olup da çıkışa geçtiğini merak ediyor.

Bu yazıda biz bu sorunun peşine düşüp bazı yanıtlar bulmaya çalışacağız. İşte Emre Mor’u sahaya adapte edemeyen teknik direktörler ve Volkan Demirel’in onlardan farkı…

Kimler Geldi Hayatımdan Kimler Geçti

emre mor

Futbol hayatına Danimarka’nın ünlü kulüplerinden Nordsjaelland formasıyla başlayan Emre Mor’un ilk teknik direktörü Olafur Helgi Kristjansson oldu.

Emre’nin herkesi kendine hayran bırakan yeteneğini çok erken keşfeden Danimarkalı teknik direktör, oyuncumuzu çok genç yaşına karşın sahaya sürmekten çekinmemişti. Onun ardından ise Nordsjaelland’ın başına şimdilerde Danimarka Milli Takımı ile çok başarılı performanslar ortaya koyan Kasper Hjulmand gelmişti.

Emre, Kasper Hjulmand döneminde A takımın rotasyonunun bir parçası olmuştu. Yine aynı dönemde Türkiye Milli Takımı tarafından saptanmış ve kadroya dahil edilerek milli formamızı giymişti. Onu milli takıma kazandıran, ilk formayı veren ise Fatih Terim olmuştu.

Milli takımda forma giymesiyle Avrupa sahnesinde ışıkların altına çıkan milli oyuncunun kariyerindeki tartışmasız en üst seviye hocası ise, Borussia Dortmund takımını çalıştıran Thomas Tuchel olacaktı.

Şimdilerde Chelsea’nin başında omzunda UEFA Şampiyonlar Ligi şampiyonu apoletini taşıyan Alman hoca, Emre Mor ile kısa süreliğine çalışmış ve aslında ona şans da vermişti. Lakin Emre Mor o zamanlardan bu şansı değerlendirebilecek mental olgunluktan bir hayli uzaktı.

Borussia Dortmund onu Celta Vigo’ya sattığında, İspanyol ekibinde çok fırtınalı bir süreç oyuncumuzu bekliyordu. Juan Carlos Unzue, Miguel Cardoso, Antonio Mohamed, Fran Escriba ve Pedro Martins isimleri Emre’nin İspanya’da hocalığını yaptı.

İspanya macerası ardından Türkiye’ye, kendini milli yapan hocası Fatih Terim’in yanına dönen Emre Mor, Galatasaray’dan sonra Olympiacos’a gidip Oscar Garcia ile çalıştı.

Ne var ki tüm bu kariyerli hocaların hiçbiri ondan verim almayı başaramadı.

Emre Mor Aradığını Buldu Mu

Emre’nin performansını yükseltmesi hakkında geçtiğimiz haftalarda basına konuşan teknik direktör Volkan Demirel, ona nasıl dokunduğundan bahsetti.

Oyuncununu bir teknik direktörden ziyade bir “mentöre” ihtiyacı olduğunu saptadığını söyleyen teknik direktör Volkan Demirel, kendisinin Emre Mor’a bir “ağabey” gibi yaklaştığını ve oyuncunun da buna olumlu dönüş verdiğini söyledi.

Yıllardır hayatlarımızda olmasına karşın hala çok genç olan Emre için şimdi kariyerinde yeni bir sayfa açılmış gibi gözüküyor. Vava Cars Fatih Karagümrük formasıyla 20 maça çıkan oyuncu, kariyerinin en golcü sezonuna şimdiden ulaştı.

Dileğimiz Volkan Demirel – Emre Mor birlikteliğinin, gelecek günlerde çok daha iyi yerlere gelmesi ve bunun sonucunda oyuncumuzu tekrar milli formayla başarılı şekilde görmek.