Emre Mor Nasıl Sakatlandı

Fenerbahçe’nin yeni transferi Emre Mor, Mol Fehervar ile oynanan hazırlık maçında sakatlandı. 63’te İrfan Can Kahveci’nin yerine oyuna dahil olan yıldız solak, 73’te maruz kaldığı faul sonrası oyuna devam edemedi. Kısa bir süre kendisini deneyen yıldız solak, 76’da yerini Muhammed Gümüşkaya’ya bıraktı.

Beklenmedik Gelişme

Yeni sezon hazırlıklarını Avusturya’da sürdüren ve buradaki ikinci hazırlık maçını Macaristan temsilcisi Mol Fehervar ile oynayan Fenerbahçe ‘de sakatlık şoku yaşadı. 

Maçın henüz 31. dakikasında Bright Osayi-Samuel’in sakatlanıp kenara gelmesinin ardından Emre Mor‘dan da kötü haber geldi. Fatih Karagümrük’ten transfer edilen ve Partizan maçındaki performansıyla dikkat çeken yıldız solak, 63. dakikada İrfan Can’ın yerine oyuna dahil olurken karşılaşmayı tamamlayamadı.

73. dakikada Marcel Heister’in faulü sonrası yerde kalan Emre, bir süre kendini denemek için oyuna devam etse de maçı tamamlayamadı. Saha içinde yapılan tedavisinin ardından kenara gelerek Jesus’tan değiştirilmesini isteyen Emre, yerini 76. dakikada Muhammed Gümüşkaya’ya bıraktı. Pozisyonun ardından Heister sarı kart gördü.

Samuel ve Emre’nin çekilen MR’larında ciddi bir sorun tespit edilmedi. Tedavileri devam eden ikilinin kısa sürede takıma katılacakları ve 20 Temmuz’daki Dinamo Kiev maçında hazır olacakları belirtildi.

İyi Anlaştılar

Öte yandan Fenerbahçeli taraftarların en çok merak ettiği konulardan birisi birbirinden yetenekli oyuncular olan Arda Güler ile Emre Mor’un saha içerisinde ve dışarısında nasıl anlaşacaklarıydı.

Zira Sahada kalabildiği kısıtlı sürede Fenerbahçe hücumlarının lideri haline gelen Arda Güler’in yeteneklerinden etkilenmeyen bir futbolsever yok. Bununla birlikte bu başarılı performans bir dönem aynı Arda gibi parlak bir performans gösteren ve yeni yeni Sarı Lacivertli formayı giyen Emre Mor’u da ister istemez hatırlara getirmişti.

Zira 24 yaşındaki oyuncu da kendisini Türk futbolseverlere ilk olarak tanıttığında tıpkı Arda Güler gibi çok büyük bir heyecan yaratmış ve oyuncuya Türk Messi gibi lakaplar takılmıştı. Ancak Emre Mor’un kişisel hayat tercihleri onun o büyük yeteneklerini bir türlü sergileyememesine ve potansiyelini gerçekleştirememesine neden olmuştu.

Tıpkı Arda Güler gibi Emre Mor da yeşil sahalara çıktığı ilk dönemde oldukça büyük bir heyecan yaratmış ve hatta o dönem Milli Takım teknik direktörü olan Fatih Terim oyuncunun Türkiye Milli Takımı’nda forma giyebilmesi adına yoğun uğraş vermişti.

Bu durumla alakalı olarak Emre Mor da açıklama yapmış ve genç takım arkadaşının kendisi gibi bir kariyer başlangıcı yapmaması adına acı tecrübelerini onunla paylaşacağını dile getirmişti.

Bununla birlikte sarı lacivertli takımın hazırlık maçlarında dikkat çeken anlar sunan ikilinin anlaşması da oldukça iyi gözüktü. Bu noktada her ne kadar artık çok genç olmasa da üstün bir yetenek olan Emre Mor ile Arda Güler’in gelecek sezon taraftarları oldukça mutlu edebileceğine dair sinyaller verilmiş olabilir.