Emre Mor İtalya’dan Gelen Transfer Tekliflerini Reddetti

Emre Mor, Türk futbolunun bir dönem büyük umutlar beslediği bir isim idi. 2016 yılında henüz 19 yaşındayken milli takıma çağrılan ve aynı yıl Almanya’nın ünlü takımı Borussia Dortmund’a transfer olan oyuncu; yıllar içerisinde hiçbir yerde tutunamadı. Almanya’da yalnızca bir yıl kaldı. Ardından, İspanya’nın Celta Vigo takımına transfer oldu. İspanyol kulübünde de başarısız bir performans sergiledi.

Emre Mor; birkaç sezon önce Galatasaray’da da kiralık olarak forma giydi. Fakat, sarı kırmızılı takımda da başarılı olamadı. Son olarak, geçtiğimiz sezon bir diğer Süper Lig takımı Fatih Karagümrük’te forma giydi. Burada fena olmayan bir performans sergiledi. Emre Mor; sezonun tamamlanmasıyla beraber Fatih Karagümrük’e imza attı. Ancak, Fenerbahçe devreye girerek oyuncuya ve kulübüne transfer teklifinde bulundu. Emre Mor; bu teklifi kabul ederek kendisini üç yıllığına sarı lacivertli kulübe bağlayan sözleşmeye imza attı.

Emre Mor Diğer Tekliflere Rağmen Fenerbahçe’yi Seçti

Emre Mor’un 2 milyon Euro ve sonraki satıştan pay karşılığında Fenerbahçe’ye transfer olması çok konuşuldu. Oyuncuya Fatih Karagümrük’te göstermiş olduğu başarılı performansın ardından bilhassa İtalya liginden teklifler geldi. Fiorentina ve Torino’nun oyuncu için istekli olduğu konuşuluyordu. Ancak, Emre Mor İtalya’da oynamaya sıcak bakmadı. Her şeyden önce, kendisini bulduğu Türkiye’den ayrılmak istemedi. Bunun yanı sıra, kendisine ilk 11 garantisi vermeyen İtalya takımlarına giderek bir şansını daha kötü kullanmamayı tercih etti.

Emre Mor; Fenerbahçe’de oynamayı çok istiyordu. Galatasaray macerası kötü geçen oyuncu; şansını bir de Galatasaray’ın ezeli rakibi Fenerbahçe’de denemek istedi. Geçtiğimiz sezon Fatih Karagümrük’te eski Fenerbahçeli Volkan Demirel’in öğrencisi olan Emre Mor; Demirel’den Fenerbahçe ile ilgili olumlu referanslar almıştı. 25 yaşındaki oyuncu; Fenerbahçe’ye ve taraftarlarına olumlu gözle bakıyordu. Bu yüzden, transfer teklifi karşısında çok düşünmedi. Kendisini Fenerbahçeli yapan sözleşmeye imza atarak yeni macerasına merhaba dedi.

Emre Mor’un Sakatlığı Düzeldi

Fenerbahçe; geçtiğimiz günlerde Mol Fehervar takımı ile bir hazırlık maç yapmıştı. Emre Mor söz konusu maçta forma şansı bulmuştu. Ancak, hafif bir sakatlık geçirmişti. Fenerbahçe taraftarları; oyuncunun durumunu merak ediyorlardı. Fenerbahçe’ye yakın muhabirlerin vermiş olduğu bilgiye göre Emre Mor’un durumu ciddi değil! Oyuncunun takıma katılmasında ve önümüzdeki günlerde yapılacak olan hazırlık maçlarında oynamasında herhangi bir sorun yok!

Emre Mor ile beraber Nijeryalı oyuncu Bright Osayi Samuel de bir sakatlık geçirmişti. Her iki oyuncu da darbeye bağlı sakatlık yaşamıştı. Ancak, çekilen MR’larında herhangi bir soruna rastlanmadı. Hem Emre Mor’un hem de Osayi Samuel’in Fenerbahçe’nin 10 Temmuz 2022 günü İngiltere Premier Ligi takımlarından Hull City ile yapacağı maçın ardından takım ile beraber çalışmaya başlamaları bekleniyor. Sarı lacivertli taraftarlar; bu haberi büyük bir mutluluk ile karşıladılar.