Emre Mor Oynamadı Karagümrük Battı

Süper Lig’in 28’inci haftasında çok iyi oynadığı ancak takımına galibiyeti getiremediği Altay maçında sarı kart gören Emre Mor, 29’uncu haftada oynanan Hatayspor maçında bu kart cezası nedeniyle kadroya yazılamadı. Fatih Karagümrük’ün hücum anlamında neredeyse hiçbir şey üretemediği maçta sahada Ayoub El Kaabi şov vardı ve Emre Mor takımının sahadan 3-0 mağlup ayrılmasını uzaktan seyretmek zorunda kaldı.

Kötü Performans

Bu sezon Süper Lig’de bir kez daha şansını deneyen ve Fatih Karagümrük formasıyla uzun bir aradan sonra nitelikli işler çıkartmaya başlayan Emre Mor, 28’inci haftada oynanan Altay maçında sarı kart görmüştü.

Bu sarı kartla birlikte limiti dolduran 24 yaşındaki yetenekli oyuncu bu nedenle bir sonraki hafta 12 Mart Cumartesi günü oynanan Hatayspor maçında takımını uzaktan desteklemek zorunda kaldı. Hatayspor’un çok daha diri bir görüntü sergilediği maç Fatih Karagümrük adına tam olarak bir felaketti.

Aleksander Pesic uzun süren sakatlığını atlattıktan sonra ilk kez bu maçta kendini gösterirken, Sırp golcü oyuna girene kadar Fatih Karagümrük’ün hücum anlamındaki etkinlikleri 0’a yakındı. Bu durumda pek tabii Emre Mor’un da takımda yer alamamasının çok fazla etkisi olduğunu dile getirmek gerekiyor.

Fatih Karagümrük Teknik Direktörü Volkan Demirel eski bir kaleci ve şu anda çiçeği burnunda sayılabilecek yeni bir teknik direktör. Bu durum her ne kadar kaleci gözü ayrı bir göz olsa da acemiliğini atana kadar set oyununda eksiklerinin olmasına neden olacak gibi görünüyor.

Emre Mor ve diğer yetenek setleri üst düzey oyuncuların sahada olduğu maçlarda takım iyi işler çıkartırken bu oyuncularla alakalı sıkıntıların yaşandığı maçlarda senaryo genelde olumsuz oluyor.

Alınması Gereken Ders

Emre Mor takım arkadaşlarını uzaktan desteklediği kadar Hatayspor’daki bazı oyuncuların yaptıklarını da izlemişse oldukça iyi etmiş denilebilir.

12 Mart günü sahada olan Mame Diouf, Ayoub El Kaabi gibi oyuncular en az Emre Mor kadar yetenekli olmalarına ve hatta Diouf en üst düzey liglerde uzun süre top koşturmuş olmasına rağmen varını yoğunu sahaya yansıtıyor.

Bu bağlamda Emre Mor’un da bir gelişme kaydettiğini dile getirmemek haksızlık olur ancak 24 yaşındaki bir oyuncunun çok daha fazla işi yapabiliyor olması gerekiyor. Emre Mor üstün yetenekleri olan bir oyuncu ve yıldızının sönmesindeki en net sorumluluk yine kendisinde.

Gerek Türk futbolunda gerekse de dünya futbolunda Emre Mor gibi yetenekleri üst düzey olan birçok oyuncu kendi yeteneklerine ihanet ettikleri için hiçbir zaman kendilerinden isteneni yapamadılar. Bu durum onlar adına hep keşkelerle anılan oyuncular olma durumunu beraberinde getirdi.

Hülasa Emre Mor eğer kendi yeteneklerini sergilemeye devam etmek istiyorsa sorumluluk anlamında daha dikkatli ve daha sorumlu bir yapıya kavuşmanın yollarını da bulmalı.