Emre Mor’un Kariyerindeki Cezalar

Bu sezon Süper Lig’de gösterdiği performansla birlikte erken sönen yıldızını tekrardan parlatmak açısından aşama kaydeden Emre Mor, Süper Lig’in 28’inci haftasında oynanan Altay maçında çok etkili bir performans göstermiş ancak galibiyete ulaşamamıştı. Bununla birlikte İzmir temsilcisi karşısında oynanan maçta sarı kart gören ve Hatayspor karşısında oynanacak maçta sarı kart cezalısı durumuna düşen Emre Mor, kariyeri boyunca kartlar ve saha dışı olaylar nedeniyle birkaç kez daha bu gibi sıkıntıları yaşamıştı.

Kart Cezaları

Erken parladığı kadar erken sönen yıldızını tekrardan parlatabilmek adına Süper Lig ekiplerinden Fatih Karagümrük ile anlaşan Emre Mor, uzun bir aradan sonra ilk kez olumlu işleriyle anılmaya başladı.

Gösterdiği performansla İstanbul temsilcisinin en değerli oyuncularından biri haline gelen 24 yaşındaki oyuncu teknik direktörü Volkan Demirel’i de etkilemeyi başardı. Bununla birlikte Fatih Karagümrük’ün oynadığı son maçta Altay karşısında sahanın en etkili isimlerinden biri olan Emre Mor, maç içerisinde gördüğü sarı kart nedeniyle Hatayspor karşısında oynanacak maçta sarı kart cezalısı durumuna düşmüştü.

2015/2016 sezonunda Danimarka Ligi’nde forma giyen Emre Mor genç bir oyuncu olarak aslında çok fazla sarı kart görmedi ancak saha içerisinde ve dışındaki disiplinsiz tavırlarının üstüne kart gördüğü zamanlarda formayı geri kapmak adına zorlandığı günler yaşadı.

Bu zamana kadar 3’ü Borussia Dortmund 1’i de Galatasaray’da olmak üzere 4 maçı sarı-kırmızı kart cezaları nedeniyle kaçıran 24 yaşındaki oyuncunun en sıkıntılı dönemi ise Celta Vigo’daydı.

Kadro Dışı

Borussia Dortmund tarafından aslında bir anlamda zar atma olarak görülen transferinde başarılı olamayan Emre Mor, İspanyol temsilcisi Celta Vigo tarafından 13 milyon Euro gibi ciddi bir bonservis bedeli ödenerek transfer edilmişti.

İspanyol temsilcisinde zaman zaman başarılı performanslar gösteren ve hatta Milli Takım’a kadar yükselen Emre, sonrasında bu şöhreti ve başarının getirdiği sorumlulukları kaldıramadı. Kendisine taht yaptırdığını gösterdiği sosyal medya paylaşımları, karşı cinsle olan ilişkilerinde yaşadığı problemlerin basına yansıması gibi durumlar zaten İspanya ekibini irrite etmeye başlamıştı.

Ancak son darbeyi vuran Emre Mor’un sakat olduğu dönemde Instagram hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda sakatlığına dikkat etmeden havuza atladığını göstermesi oldu. Bu paylaşımdan sonra Celta Vigo ile olan ilişkileri fiilen son bulan 24 yaşındaki oyuncu, uzun bir süre kadro dışı kalmaktan kurtulamadı.

Bu sezon Süper Lig’e tekrar adım atan ve Fatih Karagümrük formasıyla birlikte artık daha akıllı davranmaya başladığını gösteren Emre Mor, İstanbul temsilcisinde çok daha sakin bir görüntü sergiliyor.

Milli Takım’a geri dönebilmek adına yoğun bir şekilde çalışan Emre Mor’un bu kadar büyük bir hayal kırıklığı yaşamasında kendisinin payı kadar olmasa da Türk futbolseverlerin ve basının da ciddi bir pay sahibi olduğunu dile getirmek de yanlış olmaz.