Emre Mor Transfer Döneminin Gözdesi Oldu

Süper Lig’de transfer dönemi resmi olarak başladı. Takımlar; kadrolarını güçlendirmek adına ellerinden geleni yapacaklar. Takdir edersiniz ki, mevcut ekonomik şartlar altında takımların yüksek bonservis bedelleri ödeyerek transfer yapmaları zor gözüküyor. Bu noktada, Türk lirası kullanılmasının avantajını yaşamak adına yerli piyasasına geri dönüş söz konusu oldu.

Yerli piyasasının en popüler oyuncularının başında Emre Mor geliyor. 1997 doğumlu oyuncu; geçtiğimiz sezon Fatih Karagümrük forması giydi. Başarılı bir performans ortaya koydu. Oyuncunun İspanya’nın Celta Vigo takımı ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2022 tarihinde sona erdi. Fatih Karagümrük; boşa çıkan Emre Mor’u vakit kaybetmeden kadrosuna kattı. Ancak, 25 yaşındaki futbolcunun talipleri bir hayli fazla! Bu noktada, Emre Mor’u önümüzdeki sezon farklı bir takımda izleyeceğimizin garantisini şimdiden verebiliriz.

Trabzonspor Emre Mor ile İlgileniyor

Bordo mavili takım; transfer dönemine hızlı bir giriş yaptı. Önümüzdeki sezon üç kulvarda birden mücadele edecek olmasının getirdiği zorunluluk ile transferlerini yapmaya başladı. İlk olarak, geçtiğimiz sezon kiralık olarak kadrosunda bulundurduğu Stefano Denswil ile anlaştı. Bu oyuncu ile üç yıllık sözleşme imzalandı. Ayrıca, Kasımpaşa forması giyen Eren Elmalı ve Doğucan Haspolat da kadroya katılan isimler oldular. Son olarak, uzun süre İtalya Ligi’nde top koşturan 31 yaşındaki sağ bek Jens Larsen ile de anlaşma sağlandı.

Trabzonspor; transfere devam etmeyi düşünüyor. Trezeguet ve Umut Bozok başta olmak üzere birçok futbolcu ile ilgileniyor. O isimlerden birisi de Emre Mor! Herkesin bildiği gibi Trabzonspor’un sağ kanadında altyapıdan yetişen Abdülkadir Ömür forma giyiyor. 1999 doğumlu Abdülkadir’in farklı bir kulübe transfer olması söz konusu olabilir. Oyuncuyu İtalya’nın Milan, Fransa’nın Nice ve Marsilya ekipleri transfer etmek istiyor. Trabzonspor yönetimi; Abdülkadir Ömür’ü başka bir kulübe sattığı takdirde yerini Emre Mor ile doldurmak istiyor.

Emre Mor İçin İstenilen Bonservis Bedeli Belli Oldu

Fatih Karagümrük başkanı Süleyman Hurma; geçtiğimiz günlerde Emre Mor’u çok sayıda kulübün istediğini dile getirdi. Oyuncuyu takımda tutmalarının bir hayli zor olduğunu söyledi. Emre Mor ile Trabzonspor’un yanı sıra Fenerbahçe de ilgileniyor. Geçtiğimiz sezon Fatih Karagümrük’ü çalıştıran Volkan Demirel; Emre Mor’u Fenerbahçe’ye önerdi. Başkan Ali Koç; Süleyman Hurma ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Süleyman Hurma; oyuncu için Fenerbahçe’den dört milyon Euro talep etti. Buna ek olarak, 2 milyon 500 bin Euro ve Filip Novak karşılığında da bu transferin bitebileceğini kaydetti. Trabzonspor; Emre Mor için yüksek bir bonservis bedeli ödemek istemiyor. Ayrıca, hali hazırdaki oyuncularını takasta kullanmak istiyor.

Trabzonspor Emre Mor İçin Takas Teklifinde Bulunacak

Bordo mavili takım; geniş bir kadroya sahip olmasından mütevellit birçok oyuncusu ile yollarını ayırmayı düşünüyor. Bu noktada, Emre Mor’a karşılık olarak Fode Koita, Murat Cem Akpınar, Salih Kavrazlı, Abdülkadir Parmak ve daha birçok oyuncunun adı takasta geçiyor.