Emre Mor İtalya’ya Doğru

24 yaşındaki sağ kanat oyuncusu Emre Mor, futbol kariyerine başladığından beri dünyada en çok konuşulan Türk futbolcularından birisi. Futbol hayatına Danimarka’nın altyapı takımlarında başlayan Milli futbolcumuz, kariyerinin birinci zirvesine Nordsjaelland takımında ulaşmıştı.

Akabinde henüz 18 yaşındayken Dortmund formasını üzerine geçirmişti. Dortmund’da 19 maça çıkarak 1 gol 2 asist istatistiğini elde etmişti. Ardından Celta Vigo’da oynayan oyuncunun 2019/2020 sezonunun ilk devresinde yolu nihayet Türkiye takımlarından Galatasaray’a düşmüştü.  Aynı sezonun ikinci devresinde ise Olimpiakos’ta performans göstermişti.

Bunların yanında asıl yüksek performansına Milli takımlarda ulaşmıştı. Başarısı ve tekniği ile adeta kendine hayran bırakan Emre Mor, Danimarka U Milli takımlarında 22 adet maçta forma giymiş ve 3 gol atmıştır. Türkiye A Milli takımında ise 15 maça çıkmış ve 1 gol atmış, 3 adet de gol pası atabilmiştir.

Emre Mor’un Karagümrük Macerası

Son olarak 2021/2022 sezonunda Süper Lig takımlarımızdan Fatih Karagümrük’e kiralandı. Kırmızı siyahlı forma ile 1 sezon geçiren genç futbolcu, profesyonel futbol hayatının en iyi istatistiklerine bu forma ile ulaşmıştır.

Takımın nerdeyse tüm maçlarında performans sergileyen Mor, 29 adet maça çıkmış 6 gol atmış 4 de asist yapmayı başarmıştır.

Özellikle kırmızı siyahlı forma ile Lig’in 30. haftasında gösterdiği performans parmak ısırtmayı başarmıştı. Kendi evlerinde Kayserispor’u ağırlayan Fatih Karagümrük, sahadan 3-0 galip ayrılmıştı. Bu maçın asıl dikkat çekici olan özelliği ise, sağ kanat oyuncusu Emre Mor’un gol katkısının yüzde yüz olmasıydı. 10, 36 ve 75. dakikalarda attığı goller ile taraftarlar ve takım arkadaşları tarafından takdir edilmişti.

Emre Mor’un da yükselen performansı etkisi ile, kırmızı siyahlılar ligi 57 puan ile 8. olarak tamamlamayı başarmıştı. Bunun üzerine Fatih Karagümrük, kiralık olarak takımında oynattığı oyuncu ile 1 yıllık sözleşme yapmıştı.

24 yaşındaki Milli futbolcunun, performansının yükselmesi etkisi ile çoğu takımın gözdesi haline dönüşmeye başladı. Özellikle yine Süper Lig takımlarından ve bu sezon kusursuza yakın başarı elde eden iki takımın gözü Emre Mor’un üzerindeydi. Bu iki takım tabi ki 38 yılın ardından şampiyon olarak Trabzonspor ve kendisini hızlıca toparlayarak 24. haftadan itibaren ligde puan kaybetmeden sezon sonunu getiren Fenerbahçe’ydi.

Ancak Emre Mor’un yeni adresi daha uzaklardaki bir takım olacak gibi duruyor.

Yolculuk İtalya’ya mı?

Sezon bittikten sonra bütün ligde iç ve dış transferler konuşulmaya başlamıştı. Gelecek sezon Süper Lig şampiyonluğunun en büyük iki adayı olan Fenerbahçe ve Trabzonspor, daha lig başlamadan bu transfer yarışı içerisinde rekabet etmeye başlamıştı.

Fenerbahçe ve Trabzonspor’un bahsi geçen birçok transfer yarışının yanında, Emre Mor için de İstanbul takımına teklif götürecekleri konuşuluyordu.

Ancak İtalya Serie A ekiplerinden Fiorentina, Fenerbahçe ve Trabzonspor’un da gündeminde olan Emre Mor konusunda daha hızlı davranarak teklifi götürdü bile. Teklifin ne olduğu ve kararın ne olacağı ise merak konusu.