Emre Mor ve Arkadaşları Sivasspor’u Ağırlıyor

Bu sezonun başında ikinci kez Türkiye’ye gelen ve Fatih Karagümrük renklerine bağlanan Emre Mor, uzun bir aradan sonra yeteneklerine dair görüntüleri sergilemeye başladı. İstanbul temsilcisinde teknik direktör değişikliğine gidilip Volkan Demirel göreve getirildiğinden bu yana performansı yükselen Emre Mor, Süper Lig’in 26’ıncı haftasında Sivasspor karşısında şans bulması halinde forma giyecek.

Zor Rakip

Emre Mor, Türk futbolunun son zamanlarda şahit olduğu en büyük yeteneklerden birisi ve bu durum futbolseverlere hâlâ heyecan veriyor. Kariyerinin daha ortasına gelmemiş olmasına rağmen çok ciddi bir düşüş yaşayan Emre Mor’un bu durumu onu sevenleri de üzüyor.

Daha çocuk yaşta denilebilecek bir yaşta yeteneklerini sergilemeye başlayan 24 yaşındaki oyuncu, bu gençliğin getirdiği acemiliklerle birlikte kariyerini iyi bir şekilde yönetmeyi başaramadı. Yetenekleri sayesinde Borussia Dortmund’a kadar giden Emre Mor, Alman temsilcisinde de istediği şansları bulamadı.

Düzenli olarak düşen kariyerindeki son durağı olan Fatih Karagümrük ile birlikte biraz daha toparlanmaya başlayan Emre Mor’un, bu toparlanmayı vadeye yayması gerekecek. Zira herkes Emre Mor’un yeteneklerine güveniyor ama kimse onun yeteneklerini düzenli olarak sergilemek isteyeceği ihtimaline güvenmiyor.

Fatih Karagümrük bünyesi altında özellikle Volkan Demirel’in teknik direktörlüğe gelmiş olması Emre Mor’a yaradı. 24 yaşındaki oyuncu, yeni teknik direktörle birlikte daha etkili bir hamle oyuncusu haline gelmeye başladı.

Karagümrük’ün Süper Lig maçlarında hâlâ istenilen performansları sergileyemese de özellikle Ziraat Türkiye Kupası’nda oynanan Konyaspor maçı Emre Mor adına sonunda güzel bir hatıra bıraktı. Oyuna sonradan giren oyuncu 1 gol ve 1 asistle maçı takımına getirmişti.

Hamle Oyuncusu

Kariyerinin en başından bu yana fizik seviyesi konusunda sıkıntılar yaşayan Emre Mor, bu konuda gelişememenin sıkıntısını da yaşıyor. Kariyerinin ilk dönemlerinde doğal gelişimi devam ettiği için mazur görülebilen fizik, artık oyuncunun başına dert oluyor.

Zira Emre Mor çok yetenekli bir oyuncu olmasına rağmen çok güçlü bir oyuncu değil ve bu özellikle Türkiye Süper Ligi gibi temaslı bir ligde Emre Mor’un başını ağrıtıyor. Kaldı ki çok daha tekniğe dayalı bir lig olan İspanya La Liga’da da Emre Mor adına işler iyi gitmemişti.

Emre Mor ve arkadaşlarının Süper Lig’in 26’ıncı haftasında karşı karşıya gelecekleri Sivasspor ise fizik konusunda ligin en iyi 3 takımından birisi olarak sayılabilir. Uzun bir süreden beri beraber oynayan oyuncular ve Teknik Direktör Rıza Çalımbay’ın birlikteliği bu açıdan Sivasspor’a avantaj sağlıyor.

Bu durumlar düşünüldüğünde Fatih Karagümrük Teknik Direktörü Volkan Demirel’in yetenekli oyuncusunu bir hamle oyuncusu olarak değerlendirmesi sürpriz olmayabilir. Zira ilk 11’de başlayan bir Emre Mor’un Sivasspor’un sert savunması karşısında sakatlanmaması istenebilir.

Ancak bir hamle oyuncusu olarak oyuna giren Emre Mor’un ne kadar etkili olabileceğine de bu sezon şahit olduk.