Volkan Demirel Emre Mor’a İnanıyor

Geçtiğimiz sezon efsanesi olduğu Fenerbahçe’de yardımcı çalıştırıcılık yaptıktan sonra bu sezonun ilk yarısında Fatih Karagümrük ile el sıkışarak teknik direktörlüğe adım atan Volkan Demirel’in en büyük dokunuşlarından biri Emre Mor’a oldu. 24 yaşındaki yetenekli oyuncuyu resmen futbola döndüren ve kariyerinin en iyi sezonunu geçirmesini sağlayan Demirel’in bu büyük başarısı medyanın gündemine de oturdu. Geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalında önemli açıklamalarda bulunan Volkan Demirel, Emre Mor başta olmak üzere pek çok konuyla kritik ifadelere imza attı.

Yol Gösteren

Milli Takım arası nedeniyle tatile giren Süper Lig’de 30’uncu haftanın en çok öne çıkan performanslarından birisi de Emre Mor’a aitti.

Uzun bir süredir düşüşte olan kariyerini Fatih Karagümrük’te toparlama şansı yakalayan 24 yaşındaki oyuncunun haftanın açılış maçında Kayserispor’u 3 golle devirmiş olması medyada hâlâ yankı buluyor. Bu bağlamda kariyerinde bir ilki de gerçekleştiren ve ilk kez bir maçta 3 gol atan Emre Mor’un bu başarısı da hayret verici olarak görünüyor.

Zira kariyerinin ilk parladığı döneminden bu yana aralıksız bir biçimde düşüş yaşayan Emre Mor’un Fatih Karagümrük’te de iyi bir etki yaratabileceğini kimse tahmin etmiyordu. Ancak sezonun ilk yarısında takımın başına getirilen ve teknik direktörlüğe ilk adımını İstanbul temsilcisinde atan Volkan Demirel pek de futbol kamuoyu gibi düşünmüyor.

Bundan önce de Emre Mor’un yeteneklerine vurgu yapan Volkan Demirel, Emre’nin saha içerisindeki hırçın tavırlarının başkasına değil kendisine dair sorunlardan kaynaklı oluştuğunu savundu. Bir televizyon programına ifadelerde bulunan genç teknik direktör Emre ile çalışan diğer teknik adamların da yetenekli oyuncuyla muhakkak ilgilendiklerini ancak kendisinin yaptığı şeyin bir abi kardeş ilişkisi kurmak olduğunu dile getirdi.

24 yaşındaki yetenekli oyuncunun son haftalarda gösterdiği performansla birlikte Milli Takım’da yer alabileceğini düşündüğünü belirten Volkan Demirel, Stefan Kuntz’un bu kararı almamasının kendini şaşırttığını aktardı.

Emre Mor ile alakalı olarak yetenekli oyuncuya yeteneklerini ve sahada yapabileceklerini hatırlattıklarını ifade eden Volkan Demirel, bu bağlamda biraz mütevazı davranıyor olsa da gerçekten Thomas Tuchel ve Fatih Terim gibi isimlerin başaramadığı bir işi şimdilik başarmış gibi görünüyor.

Genel Durum

Bununla birlikte Fatih Karagümrük’ün sadece Emre Mor değil, hocası Volkan Demirel adına da olumlu bir deneyim olarak devam ettiğini belirmekte fayda var.

Genç teknik adam yeni kariyerine ilk adımı İstanbul temsilcisinde attı ve kaliteli oyunculardan kurulu taraftarın baskısının da yüksek olmadığı bir camiada kendini kanıtlamaya başladı. Yayıncı kuruluşta yaptığı yorumlarla birlikte futbolculuk döneminde oluşturduğu antipatik tavrı da kırmaya başlayan Volkan Demirel’in saha içerisindeki bu başarısı spot ışıklarının kendisine dönmesini de sağladı.

Fatih Karagümrük’ün genel olarak iyi bir gidişat içerisinde olduğunu belirtmek yanlış olmaz. Ancak takımın Volkan Demirel’in de açıklamalarında ifade ettiği gibi dış sahada kazanabilmek adına sorun çektiğini belirtmek gerekir.