Emre Mor Yarışına Katılan Son Takım

Bu sezon Süper Lig ekiplerinden Fatih Karagümrük’te sergilediği başarılı performansla dikkatleri üstüne çeken Emre Mor, 17 Haziran tarihi itibariyle resmen başlayan transfer döneminin en çok konuşulan isimlerinden biri olacak gibi görünüyor. 24 yaşındaki oyuncuyla alakalı olarak her gün bir başka takım yazılmaya devam edilirken bu takımların birçoğunun gerçekten ilgi duyduğu da biliniyor. Bununla birlikte basında yer alan son haberlere göre geride kalan sezonda kariyerinin en iyi dönemini yaşayan yetenekli oyuncuya son olarak bu sezon 38 yıl aradan sonra şampiyonluk sevinci yaşayan Trabzonspor da katıldı.

Radarlara Girdi 

Bu sezon Süper Lig’e bir kez daha ayak basan ve kariyerinde düşüşü mü yoksa çıkışı mı yakalayacağı merak edilen Emre Mor adına tarihi bir sezon oldu demek yanlış olmaz.

24 yaşındaki yetenekli oyuncu bilhassa Volkan Demirel’in teknik direktörlük görevine gelmesinden sonra inanılmaz iyi bir çıkış yakaladı ve bu çıkış sayesinde birçok kulübü peşine taktı. Gerek İtalya’dan gerekse de Türkiye’den önemli ekiplerin radarına girdiği bilinen başarılı oyuncunun bu performansının gerçekten de dikkat çekici olduğunu belirtmek yanlış olmaz.

Bununla birlikte Fatih Karagümrük, deyim yerindeyse hayata döndürdüğü oyuncudan ciddi bir gelir beklemek konusunda oldukça haklı. Ancak masaya oturan ekiplerin adları o kadar büyük ki Emre Mor’un kafasının karışması da Karagümrük ekibinin zarar etmesi de oldukça muhtemel.

Sezon içerisinde Udinese, Fiorentina gibi takımların radarına giren Emre Mor, sonrasında Fenerbahçe ile ciddi bir şekilde anılmıştı. Ancak basında yer alan haberlere göre Emre’ye talip olan tek dev artık Fenerbahçe de değil.

Şampiyonların Tercihi

Hatırlanacağı üzere Süleyman Hurma ile Ali Koç arasında yapılan görüşmeyle alakalı olarak basına ciddi dedikodular yansımış, bu dedikodular genel olarak Emre Mor’un transferiyle alakalı görüşüldüğüne dair bir fikir birliği oluşturmuştu.

Her ne kadar Hurma bu konuda herhangi bir görüşme yapmadıklarını ifade etmiş olsa da basın Emre Mor’un transferinin masaya yatırıldığı konusunda emin davrandı. Bununla birlikte yine basında yer alan son haberler artık Trabzonspor’un da bu yarışa dahil olacağı yönünde.

En az Emre Mor kadar yetenekli olan Anthony Nwakaeme’nin takımdan resmen ayrılmasından sonra kanat arayışlarına başlayan Trabzonspor, gelecek sezon Emre’yi kadrosunda görmek istiyor. Abdullah Avcı’nın oldukça beğendiği bilinen 24 yaşındaki oyuncunun da bu bağlamdaki tercihinin kritik olduğunu belirtmekte fayda var.

Trabzonspor geçtiğimiz günlerde Eren Elmalı, Doğucan Haspolat gibi isimleri Kasımpaşa’dan transfer etti ve bu bağlamda gelecek sezonda da oldukça iddialı olduğunun mesajını verdi. Öte yandan gelecek sezon bu iddialı kadroda yer almayı ve şampiyonluk yaşamayı hayal etmek her oyuncunun hakkı ve Emre Mor bu fırsatı yakalamışken kaçırmak istemiyor olabilir.

Ancak hangi takıma giderse gitsin bu sezon yetenekli kanat oyuncusu adına unutulmaz olacak.