Emre Mor Yokluğunda Takımı 1 Puanı Aldı

Vava Cars Fatih Karagümrük, Spor Toto Süper Lig’in 33’üncü haftasında Emre Mor ve Jimmy Durmaz’ın yokluğunda Trabzonspor’dan 1 puan almayı başardı.

Emre Mor ve Jimmy Durmaz Kötü Haber Verdi

emre mor

Teknik direktör Volkan Demirel, geçtiğimiz haftadan itibaren Spor Toto Süper Lig’de yarışı farklı bir şekilde lider sürdüren Vava Cars Fatih Karagümrük’e karşı elindeki kozlarını nasıl kullanabileceğini düşünüyordu.

Bu kozlar arasında en öne çıkan isim ise hiç tartışmasız Emre Mor ve Jimmy Durmaz ikilisiydi. Her iki oyuncu da sahip oldukları yetenekler göz önüne alındığında Vava Cars Fatih Karagümrük’ün oynamayı planladığı kontra atak oyununa yatkınlardı. Daha özellikle Emre Mor, son haftalarda yükselen formuyla takımın hücum anlamında en önemli opsiyonu haline gelmişti.

Ne var ki maça çok az bir süre kalan gelen bir haber başta teknik direktör Volkan Demirel olmak üzere Vava Cars Fatih Karagümrük tarafının bütün planlarını sekteye uğrattı. Zira takımın Trabzonspor karşısında en önemli iki kozu olması beklenen Jimmy Durmaz ve Emre Mor sakatlanarak maç kadrosundan çıkarıldılar.

Bu gelişme sonrasında kadro kurmak konusunda ince eleyip sık dokuyan ve alternatifleri masaya yatıran Vava Cars Fatih Karagümrük Teknik Direktörü Volkan Demirel, en nihayetinde şu 11 oyuncuyu sahaya sürmeye karar verdi:

Kalede; Emiliano Viviano

Savunmada; Biraschi, Burak Bekaroğlu, Luckassen, Caner Erkin

Orta alanda; Lucas Biglia, Ahmed Musa, Münir Levent Mercan, Bistrovic, Karamoh

Forvette; Pesic

Bu ilk 11 ile Emre Mor ve Jimmy Durmaz’ın eksikliğini kapatmaya çalışan Vava Cars Fatih Karagümrük, maçın 90 dakikasının son düdüğüne bakıldığında bunu bir ölçüde başarabildi.

Karagümrük Akıllı Oynadı

emre mor

Her ne kadar Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nda rakiplerine fark atmış olsa da aslında Trabzonspor’un birkaç haftadır galibiyet alamadığı gözden kaçmıyordu.

Bordo mavili takımı etkisi altına alan rehavetin izleri yavaş yavaş strese dönüşmeye başlarken, teknik direktör Abdullah Avcı bu stresi yönetmek konusunda son haftalarda iyi sinyaller vermedi.

Vava Cars Fatih Karagümrük tarafı da rakiplerinin gücüne karşın böyle bir mental sıkıntıyla mücadele ettiğinin farkındaydı. Bu sebeple işini çok ciddiye alan teknik direktör Volkan Demirel, kazanmak için çok akıllıca bir strateji geliştirdi.

Trabzonspor’a karşı açılan rakiplerin başına nelerin geldiğini çok iyi bir şekilde analiz eden teknik direktör Volkan Demirel, kontra atak tehditleri üzerine bir oyun kurgulamıştı. İşte tam bu noktada maç aslında tam Emre Mor’a göre gelişti.

İyi kapanan Vava Cars Fatih Karagümrük, Trabzonspor hücumlarını savuşturup kenarlardan hızlıca rakip kaleye gitmek istedi. Bu planında başarıya ulaşan Vava Cars Fatih Karagümrük, buna rağmen sadece 1 gol bulabildi ki o da duran toptan geldi.

Vava Cars Fatih Karagümrük’ün asıl başarısı ise kompakt bir savunma anlayışıyla rakibine açık vermemesiydi. Öyle ki Trabzonspor’un tek sayısı stoper Vitor Hugo’dan geldi.

90 dakika bittiğinde çok önemli eksiklere rağmen 1 puanı kazanan Vava Cars Fatih Karagümrük oldu.