Emre Mor’a Mesaj Var

Son haftalarda her geçen gün daha da iyiye giden performansını Kayserispor karşısında bir kariyer rekoru ile süsleyen ve attığı 3 golle takımını galibiyete taşıyan Emre Mor son günlerin spor haberlerinin en çok odağı olan oyunculardan birisi. 24 yaşındaki oyuncunun kimsenin kendisinden beklemediği bir biçimde sorumluluk alarak takımını galibiyete taşımış olması basın tarafından ilgiyle ve şaşkınlıkla karşılandı. Bununla birlikte Kayserispor karşısında resital yaptığı gün Milli Takım kadrosuna davet edilmediğini haber alan Emre Mor’a A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz’dan da bir mesaj geldi.

Şaha Kalkan

Bu sezon Süper Lig ekiplerinden Fatih Karagümrük’te gösterdiği başarılı performansla tekrardan bir heyecan yaratmayı başaran Emre Mor, kariyerinde çok önemli bir ilki de Karagümrük formasıyla yaşadı.

Hiçbir sezonunda bu kadar fazla gol katkısı sağlamamış olan 24 yaşındaki oyuncunun Kayserispor maçında tek başına 3 gol atarak takımına galibiyeti getirmiş olması büyük sükse yarattı. Kariyerinin çok büyük bir kısmında skandallarla anıldıktan sonra özellikle bu sezon her geçen gün daha da iyiye giden bir performans sergilemeye başlayan Emre Mor’un bu performansı Milli Takım ihtimallerini de peşinde getirdi.

Hatırlanacağı üzere Fatih Karagümrük Teknik Direktörü Volkan Demirel de yetenekli oyuncusunun Ay-Yıldızlı formaya geri dönmek istediğini ve bu hedef için çaba gösterdiğini dile getirmişti. Bununla birlikte Emre Mor’un Kayserispor ağlarını sarstığı dakikalarda Portekiz ile oynanacak Dünya Kupası Eleme Maçının kadrosu açıklanmış ancak 24 yaşındaki oyuncu bu davette kendine yer bulamamıştı.

Hoca Takipte

Türkiye’de her seferinde olduğu gibi bu sefer de Milli Takım aday kadrosu tercihleri tartışmalar yarattı bir oyuncunun neden seçildiği kadar başka bir oyuncunun neden seçilmediğine dair sorgulamalar başladı.

Bununla birlikte A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz yaptığı çalışmaların sonucunda bu kadronun en uygun kadro olacağını düşündüğünü ve bu durumdan bir şüphesi olmadığını ifade etti. Çıplak gözle birçok farklı maçta oyuncularını takip ettiğini hatırlatan Alman teknik adam şu an için en doğru kadronun açıklanan aday kadro olduğunu belirtti.

Emre Mor ile alakalı sorulan soruları da yanıtlayan Kuntz, Emre’nin gelişiminin farkında olduklarını ve onu daha da dikkatli izleyeceklerini ancak şu an çok kritik bir maç oynayacakları için tercihlerini başka oyunculardan yana kullandıklarını dile getirdi.

Portekiz ile çok kritik bir maça çıkacak olan Millilerimizde Kasımpaşa’dan Umut Bozok ve Antalyaspor’dan Doğukan Sinik gibi oyuncular kadroda kendilerine yer bulmuş ve bu durum Emre Mor üzerinden bir tartışma oluşmasına neden olmuştu.

Ancak Kuntz net bir tavırla yaptığı tercihlerin tamamen kendi kararı olduğunu dile getirdi ve şu an kadroya seçilemeyen oyuncuların hepsinin iyi performanslar sergiledikleri takdirde hak ettiklerini alacaklarını ifade ederek diğer oyunculara yeşil ışık yaktı.