Emre Mor’un Kariyer Akşamı

Sezonun ikinci yarısında en iyi form tutan oyunculardan biri olan Emre Mor ile alakalı olarak herkes belirli bir gelişimin olduğunu belirtiyordu ancak büyük ihtimalle Emre’nin kendisi de Kayserispor karşısında gösterdiği performansı hayal etmemiştir. 18 Mart akşamı oynanan maçta Kayseri temsilcisini attığı 3 golle tek başına yıkan 24 yaşındaki yetenekli oyuncunun maçta gösterdiği performans ve maç sonrası açıklamaları da geçirdiği değişim ya da dönüşümün en güzel kanıtları oldu.

Kariyer Rekoru

Bu sezon Süper Lig temsilcisi Fatih Karagümrük’te gösterdiği performansla spot ışıklarını tekrardan üstüne çekmeye başlayan Emre Mor, 30’uncu haftanın açılış maçında gösterdiği performansla daha diğer müsabakalar tamamlanmadan haftanın oyuncusu olmaya aday olduğunu kanıtladı.

24 yaşındaki yetenekli oyuncu Kayserispor karşısında oynanan maçta Fatih Karagümrük’ün attığı 3 golün 3’ünün de sahibiydi. Kayserispor’un eksik ve dağınık savunmasını tam anlamıyla çaresiz bırakan Emre Mor, bu bağlamda kariyerinin en iyi akşamlarından birini 18 Mart 2022 olarak kaydetmiştir.

Tüm maç boyunca Fatih Karagümrük’ün en etkili silahı olan Emre’nin attığı 2’inci golün çok ayrı bir yere koyulması gerekiyor. Herhangi bir mübalağa olmaksızın tam anlamıyla usta işi bir vuruşla Kayserispor kalecisini alt eden 24 yaşındaki oyuncu, diğer iki golde futbolun şansını da yanına almıştı.

Bununla birlikte bir futbolcunun futbol meleklerini yanına alabilmesi için çok sıkı bir şekilde çalışması ve bu şekilde goller atabileceğine kendi de dahil herkesi inandırması gerekiyor. Gecenin yıldızı olarak mikrofonun başına geçen Emre’nin yaptığı açıklamalar da bu inancın sağlanmasında ne kadar kararlı olduğunu gösteriyor.

Geçmişle Hesaplaşma

Daha 24 yaşında bir oyuncu olmasına rağmen geriye kalan kariyerinin tamamında futbolundan daha çok magazinsel olaylarıyla gündeme gelen Emre Mor bu bağlamda yüzünü kötü eskiten oyunculardan biriydi.

Yaşadığı değişimle alakalı olarak sorulan sorulara verdiği cevaplar Emre Mor’un yaptıklarından ister istemez bir pişmanlık duyduğunu gösteriyordu. Son 2 sezondan bu yana kafasını tamamen futbola verdiğini ve saha dışı olaylarla haşır neşir olmadığını ifade eden 24 yaşındaki oyuncu, kendisine inan herkese de ayrı ayrı teşekkür etti.

Emre’nin kariyerindeki dönüşüme dair başlangıç noktasını 2 sezon olarak belirtmesi kendine dair bir durum. Bununla birlikte oyuncunun en azından son 3-4 aydır tam olarak hayal ettirdiklerini yaşatıyor olması onun için heyecanlanan futbolseverleri de mutlu etmiştir.

Fatih Karagümrük ile Kayserispor arasında oynanan maçta kar yağışının etkili olması zemini de oldukça etkiledi. Ancak öyle bir Emre Mor sahadaydı ki sanki sahaya çığ düşse onu da aşıp Kayserispor kalesini zorlayacak gibiydi.

Böylesine üstün bir yeteneğin sahada sanki dans ediyormuşçasına estetik bir şekilde performans sergilemesi ve 3 gol atması da ona çok güvenen teknik direktörü Volkan Demirel ve takım arkadaşlarını ekstra mutlu etmiştir.