Emre Mor’a Talip Var

Bu sezon Fatih Karagümrük formasıyla gösterdiği başarılı performans sayesinde ilk kez kendisinden beklenenleri karşılamaya yaklaşan Emre Mor’un bu performansı basında da yer almaya devam ediyor. 24 yaşındaki oyuncunun kariyerinin altın dönemlerini geçirdiği İstanbul temsilcisinde attığı goller, yaptığı etki ve daha fazlasıyla oldukça önemli bir konum yakaladığını ifade etmekte fayda var. Öte yandan basına yansıyan son iddialara göre İtalyan ekipleri başarılı oyuncunun bu performansından etkilendi ve oyuncuyu gözlemlemek için İstanbul’a gözlemciler gönderdi.

Yükselişin İlk Adımı

Bu sezon Fatih Karagümrük forması altında hem Süper Lig’de hem de Türkiye Kupası’nda etkileyici maçlar çıkartan Emre Mor, kariyerinde ilk kez bu kadar iyi bir dönemden geçiyor.

24 yaşındaki oyuncunun skora direkt olarak katkı sağlamak konusunda neredeyse hiç zorlanmadığı bir sezonu geçirmesi, zaten daha sahaya çıktığı ilk günden bu yana bilinen yetenekleriyle de birleşince oldukça etkileyici bir tablonun ortaya çıkmasını sağladı.

Öte yandan oyuncunun bu performansı Fatih Karagümrük tarafından da beğenilmiş ve geçtiğimiz günlerde oyuncunun bonservisinin alınmasına karar verilmişti. Bu karardan sonra Fatih Karagümrük’e gelen haberler oldukça heyecan verici.

Zira basına yansıyan haberlerde Sassuolo ve Atalanta gibi İtalyan temsilcilerinin yetenekli oyuncuyu kadrolarına katmak adına bir düşünceye girdikleri ifade ediliyor. Emre Mor’un performansından oldukça hayranlık duyan bu kulüplerin Fatih Karagümrük’ün yıldız oyuncusuna bir kez daha yatırım yapılabileceğine dair düşünceleri bu sezonla birlikte daha da gelişmiş olmalı.

Gözlemciler Geliyor

Başarılı oyuncunun genel olarak gösterdiği performansın etkilemesi mümkün olmayan insan neredeyse yok. Zira ayağına top yakışan bir futbolcu olarak nitelendirilen Emre Mor sahada pek çok şeyi estetikle buluşturarak yapma becerisine sahipti ancak son kararları ve yeteneklerini sergileme alanları bazen sıkıntı yaratabiliyordu.

Teknik Direktör Volkan Demirel yönetiminde bu durumun da üstesinden gelmeye başlayan yetenekli oyuncu, geriye kalan 2 haftada da hem takımını hem de teknik ekibi etkilemek isteyecektir. Öte yandan oyuncunun etkilemesi gereken gruplar bu kadarla da sınırlı değil.

Zira bahse konu haberlere göre İtalyan temsilcileri Emre Mor’u inceleyebilmek adına Fenerbahçe ile Fatih Karagümrük arasında oynanacak 37’inci hafta müsabakasına gözlemci gönderecekler. Oyuncuyu çıplak gözle seyrederek bir rapor hazırlamak isteyen bu kulüpler belki de bir yarışa girecekler.

Bu bağlamda Emre Mor’un kendi yeteneklerine ihanet etmeden top oynadığı ilk dönemde hemen Avrupa radarına girmiş olması onun ne kadar yetenekli olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor. 24 yaşındaki oyuncu kendisinde saklı olan yetenekleriyle istediği her kulüpte oynayabilecek kapasiteye sahipti ancak zihinsel gelişimini sağlamak konusunda gerçekten biraz geç kaldı.

Bununla birlikte tabii ki Emre Mor’un önünde uzun bir kariyer ve bu kariyer daha birçok sürprize, inişe ve çıkışa gebe olacak. Ancak bu sezonun sonunda oyuncu İtalya’ya gönderebilirse büyük işi Fatih Karagümrük yapmış olacak.