Emre Mor Masaya Oturuyor

Bu sezon Fatih Karagümrük formasıyla sahaya çıktığı maçlarda gösterdiği başarılı performanslarla dikkatleri üstüne çeken Emre Mor basına yansıyan son haberlere göre İtalyan ekiplerinin izleme listesine girmiş durumda. 24 yaşındaki oyuncu yetenekleriyle gollerini buluşturduğu anda direkt olarak izlenmeye başladı ve bu aslında onun ne kadar yetenekli olduğunu da gösteriyor. Öte yandan bahse konu haberlerde başarılı oyuncunun Atalanta ve Fiorentina gibi kulüplerle masaya oturmak konusunda hazırlıklara başladığı iddia ediliyor.

Tek Vuruş

Bu sezon Süper Lig’de Fatih Karagümrük formasıyla oldukça iyi işler çıkartmayı başaran Emre Mor, hem kulübü hem de Türk futbolu adına gerçekten değerli bir oyuncu ve onun yaptıkları her zaman ilgileri topluyor.

Bununla birlikte oyuncunun bu sezon Fatih Karagümrük forması altında gösterdiği performansın birçok kulüp tarafından takip edildiği iddia ediliyor. Zaten çok yetenekli olduğu konusunda herhangi bir kuşku bulunmayan 24 yaşındaki oyuncu bununla birlikte zihinsel sıkıntılar ve odaklanma konusundaki problemler nedeniyle kariyerindeki düşüşü toparlayamamıştı.

Ancak Fatih Karagümrük oyuncuyu resmen futbola geri döndürdü ve bu performansla birlikte özellikle İtalyan kulüpleri yetenekli kanat oyuncusunun peşine takılmaya başladı. Başarılı oyuncuyla alakalı olarak basına yansıyan son haberlere göre Atalanta ve Fiorentina gibi takımlar oyuncuyu takibe aldılar.

Hatta Fenerbahçe ile Fatih Karagümrük arasında oynanacak olan müsabakada da gözlemci yoluyla Emre Mor’u izlemeyi planlayan İtalyanlar eğer raporlar olumlu gelirse oyuncunun transferini tamamlamak istiyorlar.

Pazarlıklar Başlayacak

Hatırlanacağı üzere Fatih Karagümrük bu sezon bir şans verdiği oyuncusunun gösterdiği performanstan sonra kiralık sözleşmesindeki maddeyi kullanmış ve oyuncunun bonservisini almayı tercih etmişti.

Öte yandan bu durumun ne kadar isabetli bir tercih olduğu İtalyan kulüplerinin basına yansıyan teklifleri ve ilgileriyle birlikte öne çıktı. İstanbul temsilcisi daha yeni bonservisini aldığı oyuncusundan çok kısa bir süre içerisinde kâr etmeyi başarabilir.

Bununla birlikte Emre Mor’un da Avrupa’ya geri dönmek ve hazır bu futbol odaklanmasına girmişken bu şansı kaçırmak istemediği haberlerde yer alan detaylar arasında. Bu bağlamda kulüpler arasında anlaşma sağlandığı takdirde masaya oturmak konusunda gönüllü olduğu ifade edilen Emre Mor, kariyerinde bir kez parlasa bile Avrupa’nın kapılarını kendine açabilecek nitelikte bir oyuncu.

Tüm bu süreçlerden sonra geriye kalan 2 haftada gösterilecek performans çok önemli olacak. Başarılı oyuncunun bu maçlarda göstereceği performanstan sonra kulübünün eli daha da genişleyebilir. Bu bağlamda hem Emre Mor, hem onu transfer edecek kulüp hem de Fatih Karagümrük net bir şekilde kâr etme şansı yakalayabilirler.

Tabii Emre Mor ile alakalı raporlar hazırlayacak gözlemciler oyuncunun şu ana kadar sadece bu sezon bu kadar iyi bir performans göstermiş olduğunu da not edeceklerdir. Bu durumu tersine çevirmek ise yine oyuncudan başkasında olmayan bir seçenek.